Przenieś swój magazyn na wyższy poziom dzięki AutoStore

AutoStore® to wyjątkowy zautomatyzowany system magazynowania i wymagazynowywania (AS / RS) odpowiedni dla każdej firmy zajmującej się handlem detalicznym, e-commerce i dystrybucją, która chce zwiększyć wydajność, produktywność i poprawić zadowolenie klientów.


Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o AutoStore

Wyobraź sobie magazyn, który oszczędza do 80% powierzchni, jest skalowalny i oferuje elastyczną pojemność dzięki przechowywaniu towarów w spiętrzonych pojemnikach obsługiwanych przez szybkie roboty. To właśnie możesz osiągnąć dzięki AutoStore.

Jak to działa?

System AutoStore obejmuje roboty zasilane akumulatorami, pojemniki magazynowe, porty robocze i aluminiową kratę. Pojemniki są umieszczone w stosach, a każde zamówienie jest przetwarzane z dużą prędkością, przy pomocy robotów, które pracują na górze pojemników, transportując je do i od operatorów w wyznaczonych portach.

Systemy AutoStore są w pełni konfigurowalne, by dopasować dostępne na podłodze miejsce o dowolnym kształcie i rozmiarze geometrycznym, jakiego możesz potrzebować, zarówno w istniejących budynkach, jak i nowych. Ponadto nasze systemy są skalowalne i modułowe.

Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Dodaj siatkę i pojemniki.
Potrzebujesz dodatkowej wydajności? Dodaj roboty i porty robocze.

AutoStore® składa się z systemu Red Line i Black Line, oferującego różne ilości pojemników, wysokości pojemników i prędkości. W zależności od Twoich potrzeb, Red Line i Black Line mogą działać niezależnie lub w połączeniu.

Korzyści dla Ciebie

Gwarantujemy mniej błędów podczas kompletacji, ciągłą kontrolę stanu towaru, wiodącą w branży dostępność i brak krytycznego punktu awarii. Podsumowując: AutoStore® poprawi Twoją zdolność do szybkiej i bezpiecznej obsługi zamówień, dając Ci przewagę konkurencyjną na rynku.

Twoje korzyści

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni
AutoStore to definicja oszczędności miejsca, gdyż oferuje najlepszą gęstość przechowywania spośród wszystkich zautomatyzowanych systemów ASRS. Siatkę AutoStore można dostosować do niemal każdego kształtu i rozmiaru geometrycznego, co umożliwia optymalne wykorzystanie budynku. Oznacza to, że system można łatwo zintegrować zarówno z istniejącymi, jak i nowymi budynkami. AutoStore można również zainstalować na antresoli, aby jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń hali – jak w przypadku naszego klienta TTI, Inc.

 

Modułowa konstrukcja

Modułowa konstrukcja
Modułowy system AutoStore sprawia, że niezwykle łatwo można go rozbudować o dodatkowe pojemniki, porty i roboty lub rozszerzyć aluminiową siatkę – bez przerywania bieżącej pracy. Dodanie większej liczby pojemników do systemu spowoduje zwiększenie pojemności magazynu. Dzięki dodatkowym stanowiskom kompletacyjnym i robotom, do kompletacji trafia więcej pojemników, co przekłada się na wyższą wydajność.

 

Zwiększona prędkość kompletacji

Zwiększona prędkość kompletacji
Magazyn AutoStore optymalizuje się samodzielnie podczas bieżącej pracy. Najczęściej rotujące produkty automatycznie pozostają w górnych obszarach siatki, podczas gdy rzadziej rotujące produkty typu C automatycznie opadają niżej. Tym samym czasy dostępu stają coraz krótsze. W porównaniu z przechowywaniem ręcznym AutoStore może osiągnąć ponad 10-krotnie wyższą wydajność kompletacji.

 

 

Poprawiona dokładność kompletacji

Poprawiona dokładność kompletacji
AutoStore przywozi do stacji, tylko te produkty, które muszą zostać skompletowane. Długie trasy pokonywane przez pracowników nie są już potrzebne. Zmniejsza to psychiczne i fizyczne obciążenie pracowników, a jednocześnie pozwala uniknąć błędów. W przypadku rozwiązań z podziałem pojemnika, tj. przy składowaniu kilku artykułów w jednym pojemniku, jakość kompletacji można zwiększyć za pomocą skanerów.

 

 

Bezpieczeństwo towaru

Bezpieczeństwo towaru
Inwentaryzacja jest dostępna tylko wtedy, gdy pojemnik zostanie dostarczony do stanowiska kompletacyjnego. Pojemniki AutoStore są ustawiane, dopasowując się jeden nad drugim. Otwarte są tylko pojemniki na najwyższym poziomie – dzięki temu towary we wszystkich pozostałych pojemnikach są chronione przed kurzem. Oprócz ciągłej kontroli towarów, AutoStore zawsze zapewnia maksymalną niezawodność i kontrolę nad procesami magazynowymi.

 

Niezawodność i dostępność systemu

Niezawodność i dostępność systemu
Z dostępnością na poziomie 98,5% AutoStore jest najbardziej wydajnym i niezawodnym systemem przechowywania na świecie. Unikalna redundancja systemu sprawia, że nie ma krytycznego punktu awarii. Jeśli jeden robot się zepsuje, inny przejmuje jego pracę w czasie rzeczywistym i zawsze możesz dostarczyć towar klientowi, co jest decydującą przewagą konkurencyjną dla wielu naszych klientów!

 

 

Redukcja śladu węglowego

Redukcja śladu węglowego
Tradycyjne magazyny są projektowane z myślą o potrzebach pracowników. Znajduje to odzwierciedlenie we wszystkich obszarach – od wykorzystania przestrzeni, po oświetlenie i warunki otoczenia. Zautomatyzowane rozwiązania magazynowe firmy Element Logic cechują się oszczędnością miejsca i energii. System AutoStore zużywa tylko 10% energii, której wymagają porównywalne rozwiązania do przechowywania małych towarów.

 

Ergonomiczne miejsca pracy

Ergonomiczne miejsca pracy
Roboty AutoStore automatycznie transportują odpowiednie pojemniki do portu operatora. Personel nie musi już podnosić pojemników ani spacerować kilometrami między półkami. Proces ten znacznie poprawia środowisko pracy, czyniąc je bezpieczniejszym i bardziej ergonomicznym. Niskie wymagania szkoleniowe i mała złożoność interfejsów użytkownika mają również pozytywny wpływ na możliwą relokację personelu.

 

 

Element Logic - Twój preferowany specjalista AutoStore

Jako pierwszy na świecie dystrybutor AutoStore® od 2003 roku, jesteśmy ekspertami w systemach AutoStore.

Lata naszej działalności w roli jedynego na świecie dostawcy AutoStore dały nam unikalny wgląd w optymalizację systemu. Od tego czasu nieustannie rozwijamy i dostarczamy wiodące w branży rozwiązania i usługi AutoStore dostosowane do wymagań branżowych i potrzeb klientów.

Przez lata byliśmy świadkami, jak nasi klienci oszczędzają ogromną ilość miejsca, zwiększają wydajność magazynu, rentowność i obniżają koszty dzięki systemowi AutoStore.

GO GREEN

Tradycyjne magazyny są projektowane z myślą o pracownikach - od wykorzystania przestrzeni po oświetlenie i temperaturę. Zautomatyzowane rozwiązania magazynowe firmy Element Logic zapewniają oszczędność miejsca i energii.

Przeczytaj więcej, w jaki sposób Element Logic pomoże Ci zredukować ślad węglowy

FAQ

Przeczytaj, aby uzyskać odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące systemu AutoStore.

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej o systemie Red Line
Dowiedz się więcej o systemie Black Line

Większa pojemność bez zmiany lokalizacji. Zwiększona wydajność bez zatrudniania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Element Logic może zoptymalizować wydajność Twojego magazynu?

Pozostańmy w kontakcie