System AutoStore - zabezpiecz swoją przewagę nad konkurencją

Jako najszybszy system realizacji zamówień na metr kwadratowy na rynku, AutoStore zapewnia najwyższą gęstość składowania spośród wszystkich automatycznych systemów automatycznego magazynowania i wymagazynowania (ASRS). AutoStore to elastyczne i modułowe rozwiązanie z zakresu robotyki, które można dostosować do danego budynku, a gdy Twoje potrzeby się zwiększą – łatwo rozbudowywać bez przerywania operacji magazynowych.

Liczba zainstalowanych rozwiązań:
375 +
Partner AutoStore od
2003
Gwarantowany czas pracy:
98 %
Deweloperzy WMS od
1998
eManager od
2006

Wdrożenie automatycznych rozwiązań do magazynu sprawi, że Twoi pracownicy będą mogli szybko i bezpiecznie obsługiwać zamówienia, zapewniając Ci przewagę konkurencyjną na rynku. Nasze rozwiązanie gwarantuje mniej błędów przy kompletacji, ciągłą kontrolę zapasów, najlepszą dostępność w branży i brak pojedynczych punktów awarii.

Nasze rozwiązanie jest wyjątkowe dzięki synergii szytego na miarę AutoStore i specjalistycznego oprogramowania eManager.

"System AutoStore to numer jeden w branży w zakresie automatyzacji magazynu. Może zmieścić się w każdej przestrzeni, zwiększając wydajność i satysfakcję klientów w wielu różnych firmach"

— Lasse Vik, Product Manager AutoStore w Element Logic
Lasse Vik (Element Logic)

Elementy tworzące AutoStore

Siatka

Aluminiowa rama wokół pojemników i robotów. Jest zbudowana tak, by pasowała do Twojej przestrzeni.

Roboty

Roboty kompletują i dostarczają towary najlepszymi dostępnymi na siatce trasami, określonymi na podstawie obliczeń kontrolera. Pracują 24/7 i samodzielnie się ładują. Element Logic oferuje roboty z linii red line oraz black line. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby dowiedzieć się, który model odpowiada Twoim potrzebom.

Pojemniki

Wytrzymałe pojemniki mogą pomieścić Twoje zapasy. Baza danych daje pełną kontrolę nad zawartością każdego z nich w dowolnym momencie. Pojemniki można podzielić na różnej wielkości przegrody.

Kontroler

Centrum sterowania AutoStore ma stałą kontrolę nad siecią i infrastrukturą w Twoim magazynie. Jest to również miejsce, w którym odbywa się rejestrowanie zapasów i robotów w czasie rzeczywistym.

Porty

Porty dostarczają pobrane towary do operatora w celu ich dalszej obsługi. ConveyorPort z przenośnikiem taśmowym to świetne rozwiązanie dla większości klientów. Dla firm o bardziej złożonych potrzebach możemy zaoferować także CarouselPorts, SwingPorts lub RelayPorts.

Wydajność magazynów AutoStore

Magazyn AutoStore stale optymalizuje się podczas operacji. Częściej wybierane przedmioty są automatycznie umieszczane w górnych pojemnikach siatki, co skraca czas dostępu do nich. Wydajność kompletacji w AutoStore jest dziesięciokrotnie wyższa w porównaniu z magazynem ręcznym.

Firmy, które zastanawiają się, czy powinny inwestować w automatyczne magazyny, często zadają sobie pytanie: jak skomplikowana i trudna jest jej obsługa? Element Logic jako dostawca takich systemów sprawia, że instalacja, wdrażanie i obsługa są tak proste, jak to tylko możliwe.

"Czuliśmy się bezpiecznie, mając ich na każdym etapie projektu. Uczestniczyli we wszystkich spotkaniach budowlanych i warsztatach z pracownikami, a także pomagali w okresie przeprowadzki. Na każdym kroku dostarczali nam inteligentne rozwiązania"

— Rolf Inge Danielsen, Logistics Director w Berggaard Amundsen
Rolf Inge Danielsen, Dyrektor Logistyki

Pracownicy zautomatyzowanych magazynów

Automatyka magazynowa ułatwia stworzenie ergonomicznego miejsca pracy. Udowodniono, że zmniejsza stres psychiczny i fizyczny, znacznie poprawia środowisko pracy i ogranicza podatność pracowników na urazy powstałe podczas wykonywania obowiązków. Niewielkie wymagania szkoleniowe i niska złożoność interfejsu użytkownika wpływają pozytywnie także na wdrożenie personelu.

Inwestycja w automatyzację i roboty nie oznacza zastąpienia ludzkiej pracy, ale jej uzupełnienie i wsparcie. Liczbę robotów można w razie potrzeby w prosty sposób zwiększyć, zwłaszcza w szczycie sezonu. Oznacza to mniej stresu, nadgodzin i niekorzystnych godzin pracy dla Twoich pracowników. Będziesz także mniej zależny od pracy tymczasowej, co umożliwi zwiększenie środków na inwestycje w personel, który już posiadasz.

Zobacz co mówią o nas nasi klienci

Wierzymy, że naszą największą siłą jest stawianie klientów zawsze na pierwszym miejscu. Przeczytaj niektóre z ich historii, aby dowiedzieć się więcej o procesie przejścia z ręcznego do automatycznego magazynu z Element Logic.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Element Logic może zoptymalizować wydajność Twojego magazynu?

Skontaktuj się już dzisiaj