Prime Cargo i największy AutoStore

Największy na świecie system w dziedzinie logistyki firm trzecich (3PL) znajduje się w Kolding w Danii. Międzynarodowa firma spedycyjna Prime Cargo zainaugurowała niedawno swój nowy system AutoStore. Przy powierzchni 4000 m2, zdolnej pomieścić 88 000 pojemników i 49 robotów jest on największym systemem 3PL na świecie.

„Odkrywamy, że coraz więcej firm dostrzega możliwości w zrobotyzowanym magazynowaniu. Takie rozwiązanie eliminuje bowiem cały czas spędzany na przemieszczaniu się w magazynie i kompletacji, co zwiększa rentowność, ” mówi Nikolaj Bjørn Eriksen, dyrektor generalny Element Logic Denmark.

Największa inwestycja w historii

Instalacja Prime Cargo to największa inwestycja w historii firmy. Gdy system AutoStore będzie w pełni operacyjny, będzie w stanie obsłużyć 20 000 zamówień dziennie z magazynu zawierającego ponad 500 000 artykułów. To o 50% więcej w porównaniu z poprzednim magazynem ręcznym.

„Wydajność i elastyczność to dwa główne słowa kluczowe dla tej instalacji. Wcześniej doświadczaliśmy efektu wąskiego gardła w okresach szczytu w naszym ręcznym magazynie, co obniżało wydajność. Dzięki systemowi AutoStore możemy zwiększyć wydajność i pojemność, a jednocześnie lepiej wykorzystać metry kwadratowe,” mówi Morten Høilund, dyrektor generalny Prime Cargo.

Gotowy do przetestowania podczas „black Friday” i Świąt Bożego Narodzenia

Element Logic jest wykonawcą całości przedsięwzięcia, które oprócz zrobotyzowanego magazynu AutoStore zawiera kilka innych rozwiązań automatyzacyjnych – m.in. automatyczne podnośniki paczek i automatyczne zamykarki kartonów.

„Oprócz samego magazynu robotów firma Prime Cargo zainwestowała w automatyzację procesów w systemie AutoStore, aby móc zaoferować swoim klientom solidne, kompleksowe rozwiązanie logistyczne,”  mówi Nikolaj Bjørn Eriksen.

Początkowo obiekty Prime Cargo będą testowane podczas tegorocznego „czarnego piątku” i kolejnych świątecznych wyprzedaży.

Fakty i liczby

  • System mieści łącznie 88 000 pojemników (stosy po 16 pojemników)
  • Towary są obsługiwane przez 49 robotów
  • 9 portów z przenośnikami dla towarów przychodzących
  • 8 portów karuzelowych do kompletacji

Zastanawiasz się, w jaki sposób zoptymalizować pracę małego magazynu?

Sprawdź, co możemy zrobić dla Twojego przedsiębiorstwa typu MŚP.

Skontaktuj się z nami