Rekordowo szybkie wdrożenie systemu AutoStore w Jollyroom

Jollyroom, jako jedna z najszybciej rozwijających się firm w skandynawskiej branży e-commerce w sektorze produktów dla dzieci i niemowląt, potrzebowała nowego rozwiązania, aby móc realizować wymagane przez klientów szybkie i jednocześnie pewne dostawy. Dzięki nowemu zautomatyzowanemu rozwiązaniu magazynowemu ekspansja firmy może przebiegać harmonijnie.

– Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby modernizować i usprawniać nasze działania, zastępując stare rozwiązania nowymi. Dlatego też obniżamy koszty obsługi, dzięki czemu będziemy w stanie oferować jeszcze lepsze ceny naszym klientom – mówi Cecilia Olsson, kierownik ds. logistyki w Jollyroom.

– Biorąc pod uwagę fakt, że nowe magazyny zużywają bardzo niewiele energii, AutoStore to także przemyślane rozwiązanie z punktu widzenia ochrony środowiska. Co więcej, zautomatyzowane rozwiązanie magazynowe zapewnia wiele praktycznych korzyści dla naszych pracowników, w tym niższy poziom hałasu czy ergonomicznie zaprojektowane stanowiska do pakowania – dodaje Olsson

Rekordowo szybkie wdrożenie

Umowa pomiędzy Jollyroom i Element Logic została podpisana wiosną, a magazyn był gotowy do użytku już w lipcu.

– Wdrożenie AutoStore w Jollyroom odbyło się w rekordowo krótkim czasie. Gdy sprzedaż szybuje, należy jak najszybciej zadbać o logistykę. To, że firmie Jollyroom w ramach istniejącej organizacji udało się to zrobić w tak krótkim czasie bez uszczerbku dla pozostałych działań, jest dowodem na jej nieprzeciętną dynamikę – mówi Terje Skjølberg, kierownik ds. sprzedaży w Element Logic.

Robot AutoStore na kracie w magazynie Jollyroom

Dobre doświadczenia z Element Logic

Ole Sauar, dyrektor generalny i większościowy właściciel Jollyroom wskazuje, że już wcześniej z powodzeniem współpracował z Element Logic.

– To już moja druga instalacja AutoStore wspólnie z Element Logic. Pierwszy raz współpracowaliśmy w 2007 roku w naszej byłej firmie Komplett, w rezultacie czego stała się ona pierwszym skandynawskim detalistą w handlu internetowym, który zautomatyzował swój system magazynowy. Mam dobre doświadczenia ze współpracy z Element Logic i z korzystania z ich systemu, który wyróżnia się prostotą, konkurencyjną ceną i szybką instalacją – kontynuuje Sauar.

– Dodatkowo poza niezwykle skuteczną instalacją sprzętu, zaletą była szybka i łatwa integracja oprogramowania pomiędzy systemami SAP i EWCS – dodaje.

Firma Element Logic jest równie dumna, mogąc wnieść istotny wkład w sukces Jollyroom. – Pomimo tego, że obie nasze firmy działają na wysoce konkurencyjnym rynku, na którym obecne są też międzynarodowe korporacje, wciąż rozwijamy się i odnosimy sukcesy. Efektywna logistyka i zadowoleni klienci to filary pomyślnej ambitnej ekspansji Jollyroom w Europie – podsumowuje Skjølberg.

Interesują Cię w pełni zautomatyzowane rozwiązania z wykorzystaniem robotów?

Dowiedz się więcej o tym, jak Element Logic może zoptymalizować wydajność Twojego magazynu

Skontaktuj się z nami