Współpraca z Microsoft wspomaga naszych Klientów w rozwoju

Element Logic i Microsoft wspólnie opracowują opartą na chmurze platformę danych w Microsoft Azure, która w czasie rzeczywistym przewidzi unikalne potrzeby każdego magazynu, czyniąc je bardziej wydajnymi i umożliwiając im dalszy rozwój.

„Naszym celem jest zapewnienie klientom narzędzi niezbędnych do pozostania konkurencyjnymi na ich rynkach”, mówi Rahman Khanani, Dyrektor ds. Innowacji i Strategii w Element Logic.

Mając to na uwadze, Element Logic nawiązał niedawno współpracę z Microsoft. Jej celem jest opracowanie i zbudowanie platformy chmurowej w Microsoft Azure, która wykorzysta dane do przewidywania i analizowania punktów niezbędnych dla zoptymalizowania operacji magazynowych.

„Budując innowacyjną platformę natywną, dążymy do tego, by przyśpieszyć adaptację Element Logic do rozwiązań chmurowych. Umożliwi to dalszy rozwój zarówno firmie, jak i jej klientom” — wyjaśnia Daniel Reime, Lead Partner Development w firmie Microsoft.

Przewiduje, jak pozostać konkurencyjnym

Oparta na chmurze platforma wykorzysta istniejące źródła danych do przewidywania sposobu optymalizacji wydajności magazynu.
„Dzięki platformie chmurowej, zintegrowanej z rozwiązaniem magazynowym, nasi klienci zyskują przewagę nad konkurencją, usprawniając procesy wewnętrzne oraz zapewniając szybszy i bardziej niezawodny proces realizacji zamówień” – wyjaśnia Sutharshan Nadarajah, Dyrektor ds. Technologii w Element Logic.

Nadarajah i Reime uśmiechają się do kamery naprzeciwko recepcji biura Microsoft.
IDEALNY PARTNER: Dzięki współpracy z Microsoft Element Logic nie tylko będzie gromadzić dane, ale również dostarczy opartą na nich wartość dla wizualizacji i optymalizacji.

Microsoft oraz jego platforma Azure są w czołówce swojej branży. Narzędzie to umożliwi Element Logic automatyczne zbieranie i analizę danych z różnych źródeł oraz ich wizualizację dla zoptymalizowania wydajności w magazynie.

„Celem Element Logic jest zapewnienie klientom usługi optymalizacji magazynu w oparciu o dane, wykorzystując Azure Machine Learning and AI (uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja)”, wyjaśnia Daniel Reime.

„Mamy już świetne relacje z firmą Microsoft i nie możemy się doczekać wykorzystania najnowszej technologii chmurowej do tworzenia wartościowych narzędzi dla naszych klientów”, dodaje CSIO Khanani.

Zdjęcie portretowe Reime na czerwonym tle.

Moc danych

Opracowując nowe, wartościowe rozwiązania, dane zawsze były w centrum naszej uwagi. Dostęp do ich większej ilości to także więcej wiedzy kluczowej dla utrzymania konkurencyjności na współczesnym, nieustannie zmieniającym się rynku.

Dziś wartościowe dane pozostają niewykorzystane w rozwiązaniach automatyzacji magazynów naszych klientów. Platforma w chmurze zbierze od nich dane, aby utworzyć bazę, w której będą mogli przeglądać i wykorzystywać własne dane oraz anonimowo przeglądać i wykorzystywać wszystkie dane klientów Element Logic. Łączenie ich z naszymi rozwiązaniami to recepta na najwyższą wartość.

„Dostęp do danych jest tak samo ważny dla zdrowego biznesu, jak tlen dla ludzkiego ciała”, stwierdza Nadarajah.

Kimberly Mathisen, Dyrektor Generalny Microsoft Norway, również spogląda z nadzieją na możliwości, jakie platforma chmurowa niesie dla obszaru o tak dużym potencjale, jak branża logistyczna.

„Poprzez współtworzenie nowej platformy chcemy pomóc firmie Element Logic w zwiększeniu zrównoważonych operacji magazynowych oraz w uczynieniu istniejących magazynów wydajnymi i zoptymalizowanymi. Wykorzystanie dostępnych danych jest niezbędnym krokiem do tego, aby logistyka stała się lepsza i bardziej ekologiczna”, wyjaśnia.

Zdjęcie portretowe Nadarajag na czerwonym tle.

Pierwsza wersja gotowa w 2022

Element Logic i Microsoft zamierzają uruchomić pierwszą wersję platformy danych opartej na chmurze w pierwszym kwartale 2022 roku. Aby zapewnić rozwój nowego narzędzia, planujemy współpracę z firmą Solar, jednym z naszych najbardziej nastawionych na przyszłość klientów.

Nasze ramię robota, eOperator, podnosi małe kartonowe pudełko z magazynu Solar.
PILOTAŻ: Solar był naszym pierwszym klientem, który zastosował w swojej działalności nasze ramię robota, eOperator. Teraz firma, jako klient pilotażowy, stanie się częścią wspólnego rozwoju z Microsoft.

Solar wykorzystuje naszą zrobotyzowaną technologię kompletacji.
Zobacz rozwiązanie eOperator w akcji

„Gdy platforma zostanie uruchomiona, planujemy dodać ją do naszego istniejącego portfolio produktów i uczynić z niej część kompletnego rozwiązania do automatyzacji magazynu”, wyjaśnia Nadarajah.

Zbierając feedback i zdobywając doświadczenie od firmy Solar oraz innych użytkowników, Element Logic będzie mógł w dalszym ciągu optymalizować, aktualizować oraz dodawać nowe usługi i programy do predykcji danych, zapewniając klientom jeszcze większą wartość.

„Naszym celem jest ciągłe poprawianie wydajności naszych klientów”, podsumowuje CSIO Khanani.

Uśmiechnięty Rahman siedzi na kanapie, patrząc w kamerę.
DBA O POTRZEBY KLIENTÓW: Rahman Khanani, Dyrektor ds. Strategii i Innowacji w Element Logic, stara się odpowiadać na potrzeby klientów i zachęcać do dialogu.

Jesteś ciekaw, jak Element Logic może poprawić wydajność Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej!