Proshop – dwudziestoprocentowy wzrost po inwestycji w jedną z największych duńskich instalacji AutoStore

Wiodący duński sklep internetowy Proshop każdego dnia dostarcza 2500 paczek ze swojej centrali w mieście Aarhus. Jako jeden z pionierów i lider duńskiej branży e-commerce firma Proshop sprzedaje ponad 130 000 różnego rodzaju produktów, od elektroniki i sprzętu IT po zabawki dla dzieci. Skalowalność i efektywność to kluczowe czynniki w tym segmencie rynku.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją konkurencyjność, firma Proshop zainwestowała w instalację AutoStore o powierzchni 1080 m² w połączeniu z systemem EWMS, czego rezultatem było zwiększenie wydajności i zyskowności na tym bardzo konkurencyjnym cenowo rynku.

Stosowany przez firmę Proshop system AutoStore obejmuje 43 000 pojemników i 5 automatycznych portów karuzelowych. Flota 40 robotów obsługuje obecnie 80 procent wszystkich ruchów w magazynie, przyspieszając obsługę towarów do 4-5 sekund na sztukę. Nowy system o pojemności magazynowania 3280 m³ oznacza 75% więcej przestrzeni do składowania dostępnej dla firmy Proshop w porównaniu z poprzednim magazynem ręcznym.

Roboty AutoStore poruszają się po kracie w magazynie Proshop

Wzrost o 20% rocznie w ciągu ostatnich lat

Inwestycja we w pełni skalowalny system AutoStore była filarem przyszłego rozwoju firmy Proshop, która jest teraz w stanie szybko i łatwo zwiększyć liczbę robotów, pojemników i portów w zależności od dynamiki wzrostu i potrzeb.

Rozwiązanie magazynowe Proshop obejmuje 4 automatyczne stanowiska przyjmujące z połączeniami przenośnikowymi, stanowiska kompletacji i pakowania oraz rozwiązania do sortowania wydawanych towarów. W tym w pełni automatycznym magazynie obsłużenie jednego przedmiotu, od dostawy po magazynowanie, kompletację, pakowanie i wysyłkę wymaga tylko dwóch dotknięć. Dla porównania: w poprzednio stosowanym przez firmę procesie ręcznym było to 4-5 dotknięć. Wydajność systemu kompletacji i pakowania wzrosła o 60%. Dziś firma Proshop dysponuje jednym z najszybszych i najbardziej stabilnych łańcuchów dostaw od magazynu do klienta.

Jesteś gotowy na następny krok?

Dowiedz się więcej o tym, jak Element Logic może zoptymalizować wydajność Twojego magazynu

Skontaktuj się z nami