„Dostawca Roku” przenosi się do nowego automatycznego magazynu

Korzystając ze wsparcia Element Logic, zajmująca się sprzedażą hurtową firma New Wave zmieniła magazyn na nowy w sposób niezauważalny dla klientów, zdobywając jednocześnie wyróżnienie „Dostawcy Roku”.

New Wave to norweska hurtownia tekstylna specjalizująca się w odzieży sportowej i roboczej. Po przyjrzeniu się swojemu stabilnemu wzrostowi i intensywnym szczytom w środku sezonu firma przyznała, że jej stary magazyn nie jest już w stanie sprostać wymaganiom.

– Był za mały i nie mógł nadążyć za rosnącym popytem. Po prostu okazał się dla nas za mało wydajny – mówi Morten Halvorsen, dyrektor generalny New Wave. – Wiedzieliśmy, że musimy zrobić krok w stronę przyszłości i wybrać automatyzację magazynu, aby zwiększyć wydajność.

Dziś firma New Wave mieści się w zupełnie nowym obiekcie zlokalizowanym na południe od Oslo. Podczas dwuletniego etapu przygotowawczego firma Element Logic udzielała ciągłego wsparcia firmie New Wave, dbając o ciągłość działalności w okresie przejściowym i jednocześnie optymalizując każdy centymetr budynku o powierzchni 8000 metrów kwadratowych.

Przedstawiciele Element Logic podają sobie ręce
Morten Halvorsen, dyrektor generalny New Wave, i Kjell Blakseth z Element Logic mogą uścisnąć sobie dłonie po staraniach zwieńczonych sukcesem. Nowy automatyczny magazyn od pierwszego dnia okazał się niezawodnym partnerem, który potrafi sprostać wszystkim oczekiwaniom.

Niezawodny partner od pierwszego dnia

– Podczas całej przeprowadzki ściśle współpracowaliśmy z New Wave, dzięki czemu nasza firma mogła zapoznać się z nową technologią i zdobyć cenne wskazówki na temat optymalnej obsługi systemu – mówi Kjell Blakseth z Element Logic.

– Firma Element Logic dostarczyła cały sprzęt magazynowy i we współpracy z naszym wykonawcą budowlanym zadbała o zoptymalizowanie wydajności magazynu. Wszystko zostało pomyślnie skonfigurowane i dostarczone na czas. Mogliśmy działać pełną mocą już od pierwszego dnia – dodaje Halvorsen.

Dzięki zautomatyzowanemu rozwiązaniu AutoStore od Element Logic wydajność kompletacji wzrosła o 300 procent przy jednoczesnym zmniejszeniu powierzchni obszaru kompletacji o 8000 m3.

– To liczby po kilku miesiącach od naszej przeprowadzki. Teraz, gdy zbliżamy się do szczytu sezonu, przekonamy się, ile jest w stanie dać z siebie automatyczny magazyn – kontynuuje Halvorsen. Z przyjemnością skorzysta on z potencjału skalowalności w przyszłych działaniach swojej firmy. – Według naszych szacunków, korzystając z tego magazynu, będziemy w stanie podwoić nasze przychody bez potrzeby jego dalszej rozbudowy.

Magazyn New Wave ulepszony przez Element Logic
Firma Element Logic stworzyła indywidualny system zarządzania kartonami na stanowiskach przyjmujących, który przekierowuje kartony do kontenera na zewnątrz budynku.

Zmotywowani pracownicy magazynu

Przeprowadzka ze starego magazynu do nowego pozytywnie wpłynęła też na pracowników. Wdrożenie systemu AutoStore od Element Logic o połowę ograniczyło liczbę wymaganych wózków widłowych. – Ergonomicznie dostosowany dzień pracy i czystsze powietrze w połączeniu z nowoczesną technologią zrobiło wrażenie na naszych pracownikach – wyjaśnia Halvorsen.

Martin Nordahl, magazynier w New Wave, może to tylko potwierdzić: – Nie czuję się już tak obolały, gdy obudzę się rano, i ogólnie mam wrażenie, że atmosfera w magazynie znacznie się polepszyła. W określonych strefach magazynu pracownicy mogą teraz słuchać muzyki lub podcastów podczas pracy, nie martwiąc się, że przejedzie ich wózek widłowy – wskazuje Nordahl.

Mówiąc krótko – po przeprowadzce do automatycznego magazynu firma New Wave stała się znacznie bardziej elastyczna i wydajna. – Liczymy na jeszcze większe zadowolenie klientów w przyszłości, dzięki szybszym dostawom i mniejszej liczbie błędów. Dzięki pomocy Element Logic i AutoStore stajemy się po prostu lepszym dostawcą – podsumowuje prezes New Wave.

Jesteś gotowy na następny krok?

Dowiedz się więcej o tym, jak Element Logic może zoptymalizować wydajność Twojego magazynu

Skontaktuj się z nami