Pasja do biżuterii styka się z pasją do intralogistyki

Jako twórca europejskiej internetowej platformy handlowej dla ręcznie robionej biżuterii i akcesoriów modowych niemieckie przedsiębiorstwo typu MŚP Leslii potrzebowało więcej miejsca i udoskonalonych procesów logistycznych.

W trakcie budowy swojej nowej siedziby firma zaangażowała Element Logic do instalacji w pełni zautomatyzowanego systemu AutoStore w swoim nowym magazynie o powierzchni 900 m². Nowy budynek otwarto we wrześniu 2019 r. Działa w nim w pełni zautomatyzowany system magazynowania i kompletacji AutoStore, wdrożony przez Element Logic.

Efektywne wykorzystywania przestrzeni magazynowej

– Nasz ciągły rozwój i brak miejsca sprawiły, że konieczne stało się powstanie tego nowego budynku. Nasze potrzeby sprawiły, że zaczęliśmy szukać przyszłościowego rozwiązania, które pozwoliłoby nam na bardziej efektywne wykorzystanie naszej przestrzeni oraz optymalizację naszych procesów logistycznych. AutoStore jest właściwym dla nas systemem w kontekście naszego rozwoju i asortymentu, a firma Element Logic okazała się idealnym partnerem do realizacji naszych koncepcji – mówi prezes i założyciel Leslii, Thomas Kalle.

Przy dwóch milionach artykułów produkowanych i wysyłanych każdego roku do ponad 1300 dealerów w całej Europie nowy system AutoStore firmy Leslii, który zajmuje 100 m² i kompletuje 1500 pozycji na dzień, jest jednym z najmniejszych i najbardziej efektywnych pod względem kosztów systemów tego rodzaju w Niemczech. W razie nagłej potrzeby zwiększenia wydajności AutoStore możliwa jest łatwa rozbudowa obecnej konfiguracji.

Fakty i dane liczbowe:

  • Porty przenośnikowe: 2
  • Pojemniki: 4000
  • Rozmiar stelażu: 100 m²

Zastanawiasz się, w jaki sposób zoptymalizować pracę małego magazynu?

Sprawdź, co możemy zrobić dla Twojego przedsiębiorstwa typu MŚP.

Skontaktuj się z nami