Element Logic i KitchenTime na nowo definiują logistykę magazynowania

Założona w 2013 roku przez Joela Falcka i Antona Malmberga firma KitchenTime działająca w branży e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie. Przy wsparciu Element Logic zyskała ona kontrolę nad własną intralogistyką.

KitchenTime, jeden z wiodących skandynawskich dostawców artykułów dla domu oferuje 70 000 produktów dla ponad 250 000 swoich skandynawskich klientów. Jednak aby móc zwiększyć wydajność magazynu, firma potrzebowała profesjonalnego wsparcia.

 

Innowacyjna technologia magazynowa

Firma korzystająca dotychczas z zewnętrznego systemu logistycznego zdecydowała się przemyśleć kwestię wydajności swojego magazynu. Do zaplanowania od podstaw nowego magazynu automatycznego wybrano Element Logic.

Sercem nowego zlokalizowanego na zachód od Sztokholmu obiektu o powierzchni 5000 m² jest składający się z 35 000 pojemników system AutoStore od Element Logic. Firma Element Logic była też dostawcą wszystkich ręcznych regałów na przedmioty za duże na przechowywanie w pojemnikach AutoStore. Całością procesów intralogistycznych w KitchenTime zarządza teraz system EWCS®.

Roboty AutoStore i krata w magazynie Kitchentime

Przygotowanie do przyszłego wzrostu

Korzystając z dostosowanego do potrzeb i automatycznego rozwiązania magazynowego od Element Logic, firma KitchenTime może w nadchodzących latach nadal podążać ścieżką nieustannego rozwoju. AutoStore od Element Logic w połączeniu z systemem EWMS to solidny fundament dla przyszłej rozbudowy mocy przerobowych w oparciu o wydajne procesy i łatwą skalowalność. Obsługa sezonowa szczytowego zapotrzebowania jest teraz łatwa dzięki nowemu systemowi automatycznego magazynowania.

Jesteś gotowy na następny krok?

Dowiedz się więcej o tym, jak Element Logic może zoptymalizować wydajność Twojego magazynu

Skontaktuj się z nami