Z pomocą Element Logic grupa EET zwiększyła pojemność magazynową o 75 procent

Grupa EET to jeden z największych na świecie dostawców akcesoriów IT. Inwestując w system AutoStore od Element Logic, firma zwiększyła pojemność magazynową o 75 procent, jednocześnie zapewniając sobie elastyczność i skalowalność.

Rosnąca w średnim tempie 20 procent rocznie firma szukała rozwiązania z zakresu automatycznego magazynowania, aby sprostać zwiększonej wydajności przy jednoczesnym zapewnieniu skalowalności magazynu. Poszukiwania doprowadziły firmę EET do Element Logic. Po przeprowadzeniu intensywnych konsultacji firma z siedzibą w Kopenhadze w Danii zainwestowała w system AutoStore złożony z 44 robotów, 10 portów i 60 000 pojemników na powierzchni 12 500 m². Powstały obiekt AutoStore jest jednym z największych w Danii.

 

Rozbudowa bez przerywania pracy

– Firma Element Logic obiecała, że będziemy w stanie uruchomić magazyn AutoStore w ciągu 100 dni od podpisania umowy, i tak się stało! Planujemy przyszłe rozbudowy naszego obiektu z systemem AutoStore w miarę rozwoju działalności firmy. Nie mogę się doczekać kolejnej szansy współpracy z naszym niezawodnym partnerem: Element Logic – mówi Tom Kjærulf, dyrektor ds. łańcucha dostaw w grupie EET.

Stosowany przez grupę EET system AutoStore obsługuje dziś ponad milion produktów i jest filarem skutecznych działań grupy mających na celu optymalizację obsługi klienta i maksymalizację wydajności.

Co więcej, skalowalność systemu AutoStore sprawia, że firma może nieustannie zwiększać pojemność magazynową bez zagrożenia ciągłości pracy. Przykładem niech będzie rozszerzenie systemu AutoStore grupy EET o 16 000 pojemników, 8 robotów i 2 dodatkowe porty zrealizowane ukończone przez Element Logic w ciągu zaledwie pięciu tygodni bez żadnych przestojów. Współczynnik jakości dostaw to dziś doskonałe 99,95% osiągnięte przy minimalnych kosztach energii zużywanej przez automatyczny magazyn.

W nadchodzących latach grupa EET planuje dalszą rozbudowę systemu AutoStore wspólnie z Element Logic.

Chcesz lepiej wykorzystywać przestrzeń magazynową?

Dowiedz się więcej o tym, jak Element Logic może zoptymalizować wydajność Twojego magazynu.

Skontaktuj się z nami