Nasza historia

Maksymalizujemy sukcesy europejskich magazynów od momentu powstania firmy Element Logic w 1985 roku.


Skontaktuj się z nami już dziś

Optymalizacja od pierwszego dnia

Optymalizacja wydajności pracy magazynu była naszym celem od założenia firmy Element Logic w 1985 roku. Naszymi pierwszymi automatycznymi rozwiązaniami były szafy karuzelowe pionowe i w ciągu dekady Element Logic stał się liderem rynku nowoczesnych rozwiązań magazynowych w krajach Nordyckich. Klucz do naszego sukcesu pozostaje niezmienny: ciężko pracujący pracownicy dumni z rozumienia potrzeb klientów i wierzący w nowe technologie.

Początkowo nasze oprogramowanie było projektowane na podstawie danych ze stopera i liczby kroków wykonanych przez pracowników magazynu. Mimo, że nasze metody się rozwinęły, sedno naszych produktów pozostaje niezmienne: jest nim inteligentna technologia automatycznego magazynowania i kompletacji, wzbogacona o autorskie oprogramowanie usprawniające procesy.

Autoryzowany Partner AutoStore

Podczas targów w 2003 roku doszło do spotkania Ingvara Hognalanda, wynalazcy rozwiązań z zakresu robotyki AutoStore z Kjellem Blaksethem, założycielem Element Logic. Podczas gdy przemysł logistyczny na szalony pomysł wdrożenia robotyki patrzył z przymrużeniem oka, my go pokochaliśmy. Sześć miesięcy później Element Logic zbudował pierwszy na świecie obiekt wyposażony w AutoStore, unikalny system automatycznego magazynowania i kompletacji zamówień.

Pierwsze lata partnerstwa nie należały jednak do najłatwiejszych. Rynek obawiał się automatyzacji i robotyki, a ludzie koncentrowali się na ryzyku przedsięwzięcia zamiast na korzyściach. Chociaż produkt był jeszcze w powijakach a krótki czas działania, z którego jest dziś znany nie był określony, potencjał produktu był dla firmy Element Logic oczywisty.

Między Element Logic a AutoStore została utworzona ciasna więź. Dwie firmy, które się znają i o siebie dbają rosły razem. Produkt będący rewolucją w branży systemów automatycznego magazynowania był udoskonalany, a rynek zaczął dojrzewać.

Rozwój w Europie

Rodzimym rynkiem firmy Element Logic były Kraje Nordyckie, ale w 2015 roku sprzedaliśmy nasz pierwszy projekt AutoStore poza ich granicami, a w kolejnym roku już ponad 50 % naszych przychodów zostało wygenerowane poza Norwegią.

W 2016 roku otworzyliśmy nasze biuro w Niemczech, następnie w Wielkiej Brytanii i Francji. Kraj po kraju budowaliśmy sukces kolejnych magazynów, projektując inteligentne rozwiązania AutoStore, zapewniając znaczną wydajność przedsiębiorstw poza granicami. W tym czasie wdrożyliśmy zarówno największy, jak i najmniejszy AutoStore.

W 2020 roku Element Logic zdobył pełne prawa na europejską dystrybucję AutoStore, pierwszego tak kompleksowego rozwiązania do szybkiej i wydajnej zrobotyzowanej obsługi i tym samym otworzył działalność na pełną skalę w Polsce i w krajach Beneluksu. Teraz z dumą nazywamy Europę naszym rynkiem lokalnym.

Jako że przekonanie do korzystania z nowoczesnych technologii i robotyki wzrasta, Element Logic osiągnął w 2019 roku obrót o wysokości 80 milionów euro, osiągając wzrost wykładniczy, jaki firma obserwowała od 2014 roku. Spodziewamy się, że Element Logic urośnie jeszcze bardziej, przewidując wzrost na poziomie 40 % rocznie.

Napędzany technologią

Od momentu kupienia przez nas pierwszego komputera w 1985 roku, nigdy nie straciliśmy wiary w nowoczesne technologie. Rola pioniera oraz oparcie naszego biznesu na technologii jest wpisane w DNA Element Logic. Nasze oprogramowanie jest jednym z naszych najbardziej cenionych zasobów, ponieważ umożliwia on naszym klientom maksymalizację efektywności AutoStore i zwiększenie wydajności w magazynie. Cały czas jest rozwijane przez nasz dział badań i rozwoju.

Jako pionierzy AutoStore uwielbiamy roboty, które wnoszą automatyzację magazynów na wyższy poziom. Właśnie dlatego Element Logic we współpracy z Right Hand Robotics wprowadził ramię robota z technologią uczenia się maszynowego. Ramię robota może być zainstalowane na stanowisku kompletacji i może on podnosić przedmioty, których nigdy wcześniej nie widział. Inteligencja systemu polega na tym, że podczas zbierania przedmiotów robot stale się uczy i usprawnia. Cytując naszego testowego klienta „Bez wątpienia jest to przyszłość intralogistyki”.

Stworzone przez ludzi

Mimo, że na co dzień pracujemy z niesamowitą technologią, Element Logic na pierwszym miejscu stawia ludzi. Koncentrujemy się na tworzeniu miejsca pełnego szacunku, pokornego i otwartego. To również opisuje sposób, w jaki radzimy sobie z klientami i ich wyzwaniami.

 

Code of conduct

Jesteś gotowy na następny krok w kierunku automatyzacji?

Sprawdź, jak razem możemy odmienić Twój magazyn.

Skontaktuj się z nami