Nasza historia

Odkąd w 1985 roku firma Element Logic ujrzała światło dzienne, pracujemy na sukces magazynów na całym świecie.

Optymalizacja od samego początku

Od momentu założenia firmy Element Logic w 1985 roku naszym celem jest optymalizacja wydajności magazynów. Pierwszymi zautomatyzowanymi rozwiązaniami były pionowe regały karuzelowe. W ciągu dekady Element Logic stał się liderem na rynku krajów nordyckich. Kluczem do naszego sukcesu było to, na czym opieramy się niezmiennie do dzisiaj: solidni, profesjonalni pracownicy, którzy wierzą w siłę nowych technologii i doskonale rozumieją potrzeby klientów.

Na początku pisaliśmy oprogramowanie w oparciu o stoper i liczenie kroków pracowników magazynu. Nasze metody oczywiście ewoluowały, ale istota naszego produktu pozostała taka sama: łączymy inteligentną technologię automatycznej kompletacji z własnym oprogramowaniem, aby usprawnić funkcjonowanie magazynów.

Pierwszy partner AutoStore

W 2003 roku wynalazca robotów AutoStore, Ingvar Hognaland, i założyciel firmy Element Logic, Kjell Blakseth, spotkali się na targach. Podczas gdy branża śmiała się z ich „szalonego pomysłu na roboty”, my od razu pokochaliśmy ten wizjonerski plan. Sześć miesięcy później firma Element Logic zbudowała pierwszy na świecie system AutoStore.

Pierwsze lata współpracy były jednak trudne. Rynek nie ufał automatyzacji, a ludzie dyskutowali wyłącznie o ryzyku, które się z nią wiąże. Mimo że produkt nie był przetestowany na szeroką skalę (tak jak ma to miejsce dzisiaj) i stawiał dopiero pierwsze kroki w logistyce, Element Logic dostrzegał w nim ogromny potencjał.

Element Logic i AutoStore połączyła silna więź. Obie firmy dobrze się znały i dbały o siebie nawzajem. Gdy ich produkt został dopracowany do perfekcji, a rynek otworzył się na automatyzację, wspólnie zaczęły się dynamicznie rozwijać.

Ekspansja

Kraje nordyckie zawsze były rodzimym rynkiem Element Logic, ale w 2015 roku sprzedaliśmy nasz pierwszy projekt AutoStore poza Norwegią. W następnym roku już ponad 50% naszych przychodów zostało wygenerowanych za granicą. W 2016 roku otworzyliśmy biuro w Niemczech, a następnie w Wielkiej Brytanii i Francji. Dostarczając magazynom inteligentne rozwiązania AutoStore, pomagamy im budować przyszłość pełną sukcesów i zapewniamy wysoką wydajność bez względu na kraj czy rozmiar magazynu. Od początku naszej drogi zbudowaliśmy zarówno największy, jak i najmniejszy na świecie obiekt AutoStore.

W 2020 roku Element Logic uzyskał pełne prawa do dystrybucji AutoStore na terenie Europy, w związku z czym mogliśmy otworzyć oddziały w Polsce i krajach Beneluksu. Od 2020 roku jesteśmy największym dystrybutorem AutoStore na świecie, a w 2022 roku uzyskaliśmy prawa do dystrybucji globalnej. Teraz z dumą nazywamy świat naszym lokalnym rynkiem. Wraz ze wzrostem popularności robotyki i automatyzacji, Element Logic odnotował w ostatnich latach 30-procentowy wzrost obrotów. Możemy więc mówić o gwałtownym rozwoju firmy od 2014 roku.

Napędzani przez technologię

Odkąd w 1985 roku kupiliśmy pierwszy komputer, nigdy nie straciliśmy wiary w nowe technologie – bycie pionierami wdrukowane jest w DNA Element Logic. Nasz biznes oparliśmy na technologii. Nasze oprogramowanie jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów, ponieważ umożliwia klientom maksymalizację wydajności AutoStore i znacząco podnosi produktywność ich magazynów. Nie spoczywamy jednak na laurach – nasz dział badawczo-rozwojowy stale udoskonala nasze oprogramowanie.

Uwierzyliśmy w AutoStore, ponieważ uwielbiamy roboty, które usprawniają prace magazynowe. Ze względu na naszą pasję Element Logic nawiązał współpracę z firmą Right Hand Robotics i wprowadził na rynek ramię robota z technologią uczenia maszynowego. Ramię można zainstalować na stanowisku kompletacji tak, by pobierało nawet te towary, których nigdy wcześniej nie poznało. W trakcie kompletacji maszyna nieustannie się uczy i doskonali. Jak powiedział jeden z naszych klientów, obserwując pracę robota: „To jest przyszłość intralogistyki, nie ma co do tego wątpliwości”.

Inspirowani przez ludzi

Pomimo tego, że każdego dnia pracujemy z niesamowitą technologią, nic nie zastąpi zespołu Element Logic. Nasza kultura nie opiera się na bezosobowej hierarchii. Tworzymy środowisko pełne szacunku, pokory i otwartości. Filozofia życia w naszej firmie przekłada się na podejście do klientów, ich wyzwań i problemów. Nie ma dla nas projektów zbyt ambitnych lub zbyt błahych.

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami już dziś.

Kontakt