Wejście do magazynów Colliflow 3PL

Firma Colliflow z zakresu metodyki 3PL inwestuje w rozwiązanie magazynu obsługiwanego przez roboty realizowane przez Element Logic

Od początku prowadzenia działalności przez Colliflow w 2013 r. firma rozwija działalność z naciskiem na upraszczanie, wydajność i inteligentne rozwiązania na wszystkich poziomach. Obecnie obsługuje ona procesy zapasów i logistyki ponad 60 sklepów internetowych, a wciąż pozyskuje też nowych klientów.

Inwestycja w pełni zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne jest ważną decyzją strategiczną dla Colliflow i całkowicie spełnia ona założenia celu firmy: inteligentnego wykorzystywania zasobów i zorientowania na zwiększaniu przewagi konkurencyjnej klientów.

Firma Element Logic została wybrana jako partner Colliflow w zakresie AutoStore, a jej rozwiązanie zostanie oddane do użytku w maju 2020 r.

– Colliflow to młoda i dynamiczna niezależna firma 3PL, której właściciele i założyciele byli bardzo zaangażowani na wszystkich etapach procesu. Rozwiązanie AutoStore składa się z 10 000 pojemników i 10 robotów – mówi Kjell Blakseth, doradca w Element Logic.

Dlaczego Colliflow inwestuje w roboty magazynowe?

Kluczowym przedmiotem zainteresowania firmy Colliflow są procesy i zapewnianie przewagi konkurencyjnej dla jej klientów. Klienci z branży
e-commerce (handlu elektronicznego) wymagają szybkich dostaw, niezależnie od tego, czy mają one zostać zrealizowane w szczycie sezonu, czy w innym okresie. Rozwiązanie robotyczne AutoStore dostarczane przez Element Logic umożliwia firmie Colliflow szybką obsługę dużych wolumenów zamówień, z naciskiem na zwiększenie wydajności.

– AutoStore w znacznym stopniu zwiększy poziom wydajności Colliflow pod względem dostaw. Jednocześnie jest to też rozwiązanie przyjazne dla środowiska, jako że pobiera ono bardzo mało energii – mówi Rune Wright Lia, prezes Colliflow.

Wysoka jakość procesów magazynowych gwarantuje zadowolenie klientów i dobre wyniki finansowe. Automatyzacja zwiększa poziom wydajności i jakości w całym łańcuchu wartości. Przy zapewnianym poziomie gęstości składowania dochodzi do ograniczenia wymaganego obszaru i zwiększenia częstotliwości kompletacji.

Czy AutoStore zastępuje pracowników magazynu?

– Odpowiedź na to pytanie brzmi „Nie”. Wręcz przeciwnie, robotyzacja zagwarantuje obecnym pracownikom magazynu lepsze miejsce pracy, a w dalszej perspektywie stworzy nowe etaty – mówi Wright Lia. – AutoStore to po prostu inwestycja w dalszy rozwój. Nowe rozwiązanie zapewnia też naszym pracownikom wiele korzyści ergonomicznych, takich jak ograniczenie poziomu hałasu i stacje pakowania zaprojektowanie pod względem ergonomii – podsumowuje Wright Lia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji