Wejście do magazynów Colliflow 3PL

Firma Colliflow z zakresu metodyki 3PL inwestuje w rozwiązanie magazynu obsługiwanego przez roboty realizowane przez Element Logic

Od początku prowadzenia działalności przez Colliflow w 2013 r. firma rozwija działalność z naciskiem na upraszczanie, wydajność i inteligentne rozwiązania na wszystkich poziomach. Obecnie obsługuje ona procesy zapasów i logistyki ponad 60 sklepów internetowych, a wciąż pozyskuje też nowych klientów.

Inwestycja w pełni zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne jest ważną decyzją strategiczną dla Colliflow i całkowicie spełnia ona założenia celu firmy: inteligentnego wykorzystywania zasobów i zorientowania na zwiększaniu przewagi konkurencyjnej klientów.

Firma Element Logic została wybrana jako partner Colliflow w zakresie AutoStore, a jej rozwiązanie zostanie oddane do użytku w maju 2020 r.

– Colliflow to młoda i dynamiczna niezależna firma 3PL, której właściciele i założyciele byli bardzo zaangażowani na wszystkich etapach procesu. Rozwiązanie AutoStore składa się z 10 000 pojemników i 10 robotów – mówi Kjell Blakseth, doradca w Element Logic.

Dlaczego Colliflow inwestuje w roboty magazynowe?

Kluczowym przedmiotem zainteresowania firmy Colliflow są procesy i zapewnianie przewagi konkurencyjnej dla jej klientów. Klienci z branży
e-commerce (handlu elektronicznego) wymagają szybkich dostaw, niezależnie od tego, czy mają one zostać zrealizowane w szczycie sezonu, czy w innym okresie. Rozwiązanie robotyczne AutoStore dostarczane przez Element Logic umożliwia firmie Colliflow szybką obsługę dużych wolumenów zamówień, z naciskiem na zwiększenie wydajności.

– AutoStore w znacznym stopniu zwiększy poziom wydajności Colliflow pod względem dostaw. Jednocześnie jest to też rozwiązanie przyjazne dla środowiska, jako że pobiera ono bardzo mało energii – mówi Rune Wright Lia, prezes Colliflow.

Wysoka jakość procesów magazynowych gwarantuje zadowolenie klientów i dobre wyniki finansowe. Automatyzacja zwiększa poziom wydajności i jakości w całym łańcuchu wartości. Przy zapewnianym poziomie gęstości składowania dochodzi do ograniczenia wymaganego obszaru i zwiększenia częstotliwości kompletacji.

Czy AutoStore zastępuje pracowników magazynu?

– Odpowiedź na to pytanie brzmi „Nie”. Wręcz przeciwnie, robotyzacja zagwarantuje obecnym pracownikom magazynu lepsze miejsce pracy, a w dalszej perspektywie stworzy nowe etaty – mówi Wright Lia. – AutoStore to po prostu inwestycja w dalszy rozwój. Nowe rozwiązanie zapewnia też naszym pracownikom wiele korzyści ergonomicznych, takich jak ograniczenie poziomu hałasu i stacje pakowania zaprojektowanie pod względem ergonomii – podsumowuje Wright Lia.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji