R5 Pro

Uruchomienie Robotów R5 Pro i R5+ Pro

AutoStore wprowadza nowe roboty serii R5: R5 Pro i R5+ Pro. Wyposażono je w nowe funkcje, które mają usprawnić wielkoskalowe operacje logistyczne, uwalniając przestrzeń dla większej liczby towarów w magazynie, zwiększając wydajność i redukując koszty.

Nowy robot doskonale nadaje się do operacji prowadzonych na dużą skalę w branży e-commerce. Jest narzędziem idealnie zaspokajającym rosnące zapotrzebowanie na duże i wydajne systemy oraz spełniającym oczekiwania firm prowadzących złożone wielozmianowe operacje. 

cytat Lasse

Najważniejsze funkcje

  • Szybkie ładowanie: najważniejszym udoskonaleniem są szybko ładowalne baterie litowo-tlenkowo-tytanowe (Lithium Titane Oxide, LTO). Czas ładowania wynoszący 7 minut wystarcza aż na 180 minut pracy. Skrócenie czasu ładowania zwiększa dostępność pojedynczych robotów.
  • Zwiększona wydajność: W porównaniu do poprzedniego robota R5, zastosowanie robota R5 Pro w dużych systemach AutoStore znacząco – bo aż o 15% – zmniejsza liczbę robotów potrzebnych do pracy na tej samej powierzchni. Przekłada się to na bardziej optymalne przebiegi i zwiększenie wydajności systemu.
  • Optymalizacja przestrzeni: wykorzystanie baterii LTO w nowych robotach R5 Pro sprawia, że potrzebna jest mniejsza liczba ładowarek, a to w konsekwencji zwiększa przestrzeń do przechowywania towarów w gridzie.

Optymalizacja zużycia energii: mimo i tak niskiego zużycia energii przez roboty AutoStore, R5 Pro z szybkim ładowaniem i niższą własną wagą potrzebują jej jeszcze mniej. W godzinach największego ruchu, gdy poziom zużycia energii jest największy, roboty R5 Pro zużywają nieporównanie mniej energii, wymagają mniejszej liczby ładowarek, a ich baterie są bardziej wydajne.

R5+ Pro & R5 Pro
Nowe roboty R5 Pro i R5+ Pro są dostępne w dwóch rozmiarach. Po lewej stronie pokazano robota R5+ Pro, który zaprojektowany został do pojemnika 425-mm (najwyższego dostępnego rozmiaru).

Boozt – największy sklep online w regionie nordyckim, który posiada również największy system AutoStore na świecie – testował nowe roboty R5 w swoim gridzie. I choć jest jeszcze zbyt wcześnie, aby określić dokładnie jaki wpływ będą miały nowe roboty na codzienne operacje, to już zauważamy, że nowy R5 Pro przejeżdża o 50% więcej w porównaniu do innych robotów R5. Tobias Sjölin, CTOFulfillment and Logistics w Boozt dzieli się swoimi przemyśleniami o nowym robocie serii R5: „Jako wiodąca firma e-commerce zawsze szukamy nowych sposobów optymalizacji operacji w magazynach. Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem najnowszego robota R5 Pro (z serii R5), ponieważ przyniesie on zauważalne korzyści klientom posiadającym duże systemy AutoStore, gdzie wymagana jest szybkość operacji.” 

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up