Uruchomienie pierwszego e-sklepu spożywczego z AutoStore w Norwegii

Po raz pierwszy w Norwegii AutoStore zostanie wykorzystany w e-sklepie spożywczym. Sieć spożywcza MENY wybrała Element Logic do budowy swojego nowego scentralizowanego internetowego sklepu spożywczego. Realizacja projektu jest w toku, a nowy budynek ma być gotowy jesienią 2024 roku.

– To, co charakteryzuje żywność, to różne strefy temperaturowe produktów, takie jak: chłodzone, mrożone i suche. Na razie wdrażamy niestandardowe rozwiązanie AutoStore dla suchych towarów MENY, ale to dopiero początek –  planujemy uwzględnić inne strefy w przyszłości – mówi dyrektor ds. rynku wtórnego w Element Logic Norway, Andreas Kristensen.

Kristensen i reszta zespołu Element Logic są dumni z zaufania ze strony klienta.

– To kamień milowy dla Element Logic w Norwegii i początek nowej oraz ekscytującej współpracy w dużej i ważnej branży – mówi Kristensen.

uruchomienie pierwszego esklepu spożywczego
Podpis: Od lewej: Andreas Kristensen, dyrektor ds. rynku wtórnego w Element Logic Norway, Niklas Top Sørum, Key Account Manager w Element Logic Norway, Sondre Bo-Larsson, menedżer operacyjny w MENY oraz Ida Juliane Havnås, menedżer ds. logistyki w MENY.

Duże ambicje dla handlu detalicznego online

– Norwegia wciąż pozostaje daleko w tyle za wieloma innymi krajami pod względem sprzedaży artykułów spożywczych online, ale wierzymy, że branża będzie rosła i przygotowujemy się na przyszłość. Tworzymy scentralizowany internetowy sklep spożywczy, w którym głównym elementem układanki jest między innymi rozwiązanie AutoStore od Element Logic. Chcemy wzmocnić koncentrowanie się na docenianiu żywności, świeżych produktów i dużego wyboru dla naszych klientów online. Inwestycja w AutoStore pozwala na wdrożenie znacznie większego asortymentu, który da klientom większy wybór – mówi Vegard Kjuus, CEO w Meny.

Według Havnås wybór Element Logic był podyktowany kilkoma powodami: 

– Przeprowadziliśmy szeroko zakrojony proces, obejmujący wszystkich dostawców oferujących AutoStore na rynku norweskim. Element Logic zaoferował najlepsze rozwiązanie, a ich zespół jest kompetentny i doświadczony. Na wczesnym etapie procesu wykazali się zrozumieniem naszych potrzeb, stawiali nam wyzwania i byli dla nas dobrym partnerem w podróży, którą rozpoczęliśmy. Jesteśmy pod wrażeniem tego, co osiąga Element Logic jako norweska firma technologiczna z wiodącą na świecie specjalistyczną ekspertyzą –  mówi Ida Juliane Havnås, która kieruje inicjatywą MENY.

Fakty dotyczące instalacji Element Logic w MENY:

  • 48 551 pojemników
  • 51 robotów R5
  • 8 portów

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up