FusionPort nowa oferta Autostore

Uruchomienie FusionPort™ i FusionPort Staging™

AutoStore poszerzył swoją ofertę o dwa nowe porty dla operatorów: FusionPort™ i FusionPort Staging™. Firma XXL, wiodący sprzedawca artykułów sportowych w krajach nordyckich, jako jeden z pierwszych na świecie testowała nowe porty już w minionym roku: zostały wdrożone przez Element Logic.

Nowa oferta firmy AutoStore została opracowana z myślą o trzech kluczowych kwestiach: bezpieczeństwie, ergonomii i komforcie operatora. O wielofunkcyjności nowego portu świadczą: możliwość robotycznej kompletacji, obsługa dodatkowych procesów, wyższa wydajność oraz rozwiązania poprawiające dokładność i wydajność. Element Logic, jako kluczowy partner AutoStore, przez ostatni rok testował FusionPort™ z jednym z naszych klientów, firmą XXL.

FushionPort Autostore
Zdjęcie zrobione u naszego klienta XXL, który testował FusionPort przez ostatni rok.

Bezpieczeństwo, ergonomia i komfort operatora

Nowa oferta portów pomoże przyciągnąć i zatrzymać pracowników, zmniejszając tym samym ich rotację i zwiększając wydajność. FusionPort™, wnosząc zasadnicze korzyści, jest atrakcyjny dla operatorów, który mają poczucie dobrze wykonywanej pracy.

Nachylenie portu/stacji roboczej o 15° pozwala zmniejszyć poziom fizycznego obciążenia pracowników. Nachylenie obszaru roboczego zmniejsza potrzebę sięgania przez pracowników do tylnej części pojemnika i zapewnia lepszą widoczność wszystkich przestrzeni jego wnętrza.

Drzwi bezpieczeństwa osłaniają mechanizm podczas wymiany pojemników. Są to przesuwne panele wykonane z pleksiglasu, które otwierają się, gdy produkt jest gotowy do pobrania i zamykają się po zakończeniu operacji. Inne porty również posiadają urządzenia bezpieczeństwa, drzwi natomiast chronią kompleksowo.

Zintegrowany system pick-to-light zaprojektowano tak, aby wskazać operatorowi właściwą lokalizację: światło podświetla tę część pojemnika, z której operator ma pobrać produkt. System pick-to-light powstał w celu uproszczenia pracy operatora, zmniejszenia stresu podczas obsługi portu, redukcji błędów i uproszczenia szkolenia. System FusionPorts™ pick-to-light minimalizuje powtarzającą się potrzebę spoglądania na lub obsługi portu, co zwiększa ergonomiczne korzyści.

Dobre opinie z testów FusionPort

FusionPort został zainstalowany u naszego klienta, XXL, w istniejącym już systemie i jest testowany w kompletacji wielu linii zamówień podczas prezentacji każdego pojemnika. Podczas testowania FusionPort XXL osiągnięto 50% poprawę wydajności operatora, przy szczytowej wydajności bliskiej 400 pojemników/godz.

"„Jako XXL doświadczyliśmy już wielu zalet wynikających z korzystania z FusionPort. W porównaniu z innymi portami od AutoStore jest on bardziej ergonomiczny ze względu na wysokość portu i jego pochylenie. FusionPort jest bez wątpienia bardziej wydajny niż inne porty i bardziej przyjazny użytkownikowi dzięki nowym funkcjom. Jeśli miałbym zarekomendować, w który port zainwestować, byłby to właśnie ten”"

— mówi Kai-Remi Berge, Department Leader AutoStore w XXL.
Kai

Wydajność i wszechstronność

FusionPort™ został zaprojektowany jako najbardziej wszechstronny z dotychczasowych portów pod kątem produktywności i integracji systemów. Dwa otwory na pojemniki pozwalają na bardziej zautomatyzowaną kompletację i usprawnienie operacji. Ramię robotyczne może wybierać pojemnik, z którego pobiera towar. Możliwa jest prezentacja jednego pojemnika, podczas gdy drugi jest wymieniany lub prezentacja dwóch odpowiednio podstawionych pojemników. Dwojaka możliwość prezentacji nośnika, w połączeniu z 15-stopniowym nachyleniem, tworzy najbardziej ergonomiczne i zoptymalizowane stanowisko pracy dostępne w AutoStore.

Dzięki możliwości pochylenia o 15° i elastyczności pojemnika, FusionPort jest jednym z najbardziej ergonomicznych i zoptymalizowanych stanowisk pracy.

Konsolidacja zamówień w portach AutoStore nie jest niczym nowym. To, co jest unikalne w FusionPort Staging™, to fakt, że łączy on konsolidację zamówień oraz ich buforowanie w ramach jednego stanowiska pracy. FusionPort Staging™ pozwala na usprawnienie operacji i redukcję realnych kosztów poprzez zmniejszenie powierzchni wymaganej buforowania zamówień. Można teraz pobierać towar ze źródłowego pojemnika i umieszczać go w pojemniku docelowym bezpośrednio po lewej lub prawej stronie głównego pojemnika kompletacyjnego.

Docelowy pojemnik jest następnie przenoszony z powrotem do AutoStore, gdzie jest buforowany do czasu wysyłki. Teraz możliwe jest przechowywanie skonsolidowanych zamówień w ramach systemu AutoStore w miejscu wolnym od kurzu, czyli bezpiecznym i z kontrolowaną temperaturą w przypadku zastosowań, takich jak e-grocery lub mikrocentra logistyczne.

FusionPort™

FusionPort™ — Specyfikacja techniczna

FusionPort™

 • Dwa źródłowe otwory na pojemniki z możliwością odchylenia o 15 stopni
 • Wydajność 2×275 = 550 pojemników/h
 • Wizualne wspomaganie kompletacji
 • Interfejs ekranu użytkownika
 • Drzwi bezpieczeństwa

FusionPort Staging™

FusionPort Staging™ — Specyfikacja techniczna

FusionPort™ Staging

 • Dwa otwory na pojemniki źródłowe z odchyleniem o 15 stopni
 • Wydajność 2×275 = 550 pojemników/h oraz dodatkowo:
  Dwa otwory na pojemniki docelowe
  Wydajność 2×200 = 400 pojemników/h
 • Wizualne wspomaganie kompletacji
 • Interfejs ekranu użytkownika
 • Drzwi bezpieczeństwa

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up