Mechanizm robota od Element Logic

Szwedzka marka NA-KD z branży e-commerce inwestuje w system AutoStore realizowany przez Element Logic

Szybko rozwijająca się marka NA-KD z branży e-commerce podpisała umowę z Element Logic na instalację systemu AutoStore do obsługi jej nowego zautomatyzowanego magazynu dla rynku krajów nordyckich.

System AutoStore obejmuje automatyzację podnoszenia i sortowania, a w dalszej perspektywie rozwiązanie to zagwarantuje to setki miejsc pracy.

– Logent i Element Logic pełnią rolę liderów w branży logistyki i automatyzacji magazynów i dlatego też są dla nas idealnymi partnerami. To jeden z najbardziej ekscytujących projektów logistycznych realizowanych w Europie Północnej w 2020 r. Dzięki zautomatyzowanemu magazynowi będziemy w stanie w dalszym ciągu realizować nasz zdecydowany wzrost sprzedaży i oferować naszym klientom z krajów nordyckich krótsze terminy realizacji zamówień – mówi Oscar von Konow, Dyrektor ds. Operacyjnych w NA-KD.

Wstępnie NA-KD inwestuje w rozwiązanie AutoStore obejmujące ponad 100 000 pojemników i 100 robotów. Magazyn został wstępnie dostosowany do realizacji ponad 1000 zamówień na godzinę i jest on przygotowany do możliwości wielokrotnego rozwoju. Placówka jest jednym z największych systemów AutoStore w Europie. Planowane jest, że magazyn zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2020 r.

– Bardzo cieszy nas możliwość współpracy z NA-KD i możliwość dostarczenia rozwiązania AutoStore jednemu z największych i najbardziej innowacyjnych graczy na globalnym rynku modowym. Wraz z firmami NA-KD i Logent bez wątpienia opracujemy magazyn, które spełni bardzo wysokie wymagania dotyczące dostępności, elastyczności i skalowalności – mówi Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji