Mechanizm robota od Element Logic

Szwedzka marka NA-KD z branży e-commerce inwestuje w system AutoStore realizowany przez Element Logic

Szybko rozwijająca się marka NA-KD z branży e-commerce podpisała umowę z Element Logic na instalację systemu AutoStore do obsługi jej nowego zautomatyzowanego magazynu dla rynku krajów nordyckich.

System AutoStore obejmuje automatyzację podnoszenia i sortowania, a w dalszej perspektywie rozwiązanie to zagwarantuje to setki miejsc pracy.

– Logent i Element Logic pełnią rolę liderów w branży logistyki i automatyzacji magazynów i dlatego też są dla nas idealnymi partnerami. To jeden z najbardziej ekscytujących projektów logistycznych realizowanych w Europie Północnej w 2020 r. Dzięki zautomatyzowanemu magazynowi będziemy w stanie w dalszym ciągu realizować nasz zdecydowany wzrost sprzedaży i oferować naszym klientom z krajów nordyckich krótsze terminy realizacji zamówień – mówi Oscar von Konow, Dyrektor ds. Operacyjnych w NA-KD.

Wstępnie NA-KD inwestuje w rozwiązanie AutoStore obejmujące ponad 100 000 pojemników i 100 robotów. Magazyn został wstępnie dostosowany do realizacji ponad 1000 zamówień na godzinę i jest on przygotowany do możliwości wielokrotnego rozwoju. Placówka jest jednym z największych systemów AutoStore w Europie. Planowane jest, że magazyn zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2020 r.

– Bardzo cieszy nas możliwość współpracy z NA-KD i możliwość dostarczenia rozwiązania AutoStore jednemu z największych i najbardziej innowacyjnych graczy na globalnym rynku modowym. Wraz z firmami NA-KD i Logent bez wątpienia opracujemy magazyn, które spełni bardzo wysokie wymagania dotyczące dostępności, elastyczności i skalowalności – mówi Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji