Scheitlin-Papier-AG_Layout-1

Szwajcarska firma Scheitlin-Papier AG wdraża AutoStore od Element Logic

Rozwiązanie będzie wdrażane w Niederuzwil w Szwajcarii: umożliwi magazynowanie i przenoszenie towarów na dwóch oddzielnych piętrach.

Rodzinna firma Scheitlin-Papier AG oferuje rozwiązania i produkty do profesjonalnego czyszczenia, higieny, cateringu, pakowania i dla branży medycznej. Asortyment obejmuje ponad 12 000 artykułów, z których połowa musi być zawsze dostępna dla klientów. Poza podstawowymi towarami Sheitlin-Paper sprzedaje artykuły wykonane na zamówienie, jak również produkty indywidualnie drukowane. Dzięki temu odbiorcy usług mogą zaopatrywać swoich klientów „[..] we wszystkie [towary] z jednego źródła”. Teraz Scheitlin-Papier zdecydował się na budowę nowoczesnego centrum logistycznego z systemem AutoStore do magazynowania małych części, zaimplementowanym przez Element Logic.

„Poza wieloma zaletami systemu AutoStore, kluczowym czynnikiem w podjęciu decyzji o podpisaniu umowy była specjalistyczna wiedza Element Logic” – mówi Claudia Scheitlin, współwłaścicielka Sheitlin-Paper AG.

Stworzony z myślą o przyszłej rozbudowie

Element Logic wdraża system Austostore w nowym centrum logistyki, na powierzchni jedynie 400 m2 , który mieści 15 000 pojemników ułożonych w stosach na 15 poziomach, dających wysokość nieco ponad 5 metrów. Trzy małe roboty R5 poruszają się na górze systemu realizując transport, magazynowanie i wymagazynowywanie pojemników. Aby skompletować zamówienie, roboty transportują pojemniki z właściwymi artykułami do dwóch stacji roboczych (swing port) znajdujących się w piwnicy. Przewidziano rozbudowę dwóch kolejnych portów.

Scheitlin-Papier-AG_Layout-1
W układzie planowanego systemu AutoStore widać dwa połączenia pomiędzy poziomami oraz wstępnie zainstalowane ramy pod przyszłą rozbudowę portów.

Oferujemy maksymalną elastyczność

Konstrukcja systemu jest wpasowana między dwie ściany, co pozwala wyeliminować konieczność korzystania z obudowy systemu panelami. Porty znajdują się na poziomie pod magazynem AutoStore. Również tam umiejscowiony jest obszar pakowania i przygotowywania wysyłek, przez co przepływ materiału jest efektywnie zintegrowany bez dodatkowych objazdów. Aby zagwarantować autonomiczną ochronę przeciwpożarową dla każdego z dwóch pięter budynku, porty typu „swing port” wyposażono w poziome drzwi przeciwpożarowe.

„Nasze rozwiązania oferują maksymalną elastyczność w zakresie adaptacji do lokalnych warunków, wyposażenia oraz przyszłej skalowalności dostosowanej do potrzeb klienta” – mówi Joachim Kieninger, Director Strategic Business Development regionu D-A-CH w Element Logic – „To pozwala na rozwój i implementację optymalnego rozwiązania dla dowolnej branży i wszystkich wymagań klienta. Magazyn Sheitlin-Papier AG będzie jednym z naszych najciekawszych obiektów referencyjnych na szwajcarskim rynku”. Oddanie do użytku zaplanowano na kwiecień 2023 roku.

Scheitlin-Papier AG – fakty i liczby

  • Stanowiska kompletacji: 2 stacje z dodatkowymi dwoma portami do dalszej rozbudowy
  • Liczba pojemników: 15 000
  • Roboty AutoStore: 3 roboty R5
  • Rozmiar kraty: 400 m2
  • Pełna operacyjność: kwiecień 2023

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz wiedzieć więcej o automatycznych magazynach?

Skontaktuj się z nami!