AutoStore w Speed Group

Speed Group automatyzuje największą placówkę 3PL w regionie państw nordyckich

Firma logistyczna Speed Group kontynuuje automatyzację swoich magazynów. Po Göteborgu następną placówką w kolejce do instalacji systemu AutoStore od Element Logic jest duży magazyn firmy w Borås w Szwecji. – Bardzo łatwo jest rozbudowywać ten system bez konieczności przerywania naszej bieżącej działalności – mówi Jesper Andersson ze Speed Group.

Speed Group to jedna z większych firm magazynowych w Szwecji, wykorzystująca około 170 000 m² przestrzeni logistycznej i zatrudniająca ponad 1000 pracowników. Firma rozpoczęła działalność w Borås, gdzie prowadzi największą placówkę 3PL w regionie krajów nordyckich, ale obecnie działa też w Sztokholmie i Göteborgu.

W 2017 roku firma Speed Group rozpoczęła swoją podróż w automatyzację instalując system AutoStore w swoim magazynie w Göteborgu. W następstwie udanego zakończenia poprzedniej inwestycji realizowanej ze partnerem logistycznym firmy, Element Logic, następnym miejscem w kolejce do automatyzacji jest Borås, gdzie zostanie zainstalowanych 20 000 pojemników i elastyczna przestrzeń do rozbudowy.

Co obejmuje nowa inwestycja?

– Tak jak w trakcie naszej poprzedniej podróży związanej z automatyzacją, chcemy usprawnić i zastąpić kompletację zamówień robotami. AutoStore to rozwiązanie typu goods-to-person, w które pokładamy dużą wiarę, a jako że na dachu magazynu znajdują się też ogniwa słoneczne, zarówno roboty, jak i cały magazyn zaczną działać w sposób samowystarczalny – mówi Jesper Andersson, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Speed Group AB.

Jesper Andersson, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Speed Group AB
Jesper Andersson, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Speed Group AB

Co to oznacza dla naszych klientów

– Pojęcie zrównoważonego rozwoju jest dla nas niezwykle ważne. Robimy tyle, ile jesteśmy w stanie, aby w przyszłości uniknąć katastrofalnych konsekwencji dla naszej planety. AutoStore dobrze wpasowuje się w nasz klimat i ambicję związaną ze zrównoważonym rozwojem, jako że system ten jest z jednej strony bardzo energooszczędny, a z drugiej zdolny do pracy z naszym systemem fotowoltaicznym. Ważne jest też to, że AutoStore jest w niezwykle dużym stopniu niezawodnym rozwiązaniem z efektywnym czasem pracy i bardzo krótkimi przestojami. Speed Group naprawdę docenia elastyczność tego systemu, dzięki której nie jest konieczne przerywanie naszej bieżącej działalności – podsumowuje Jesper Andersson.

– To dla nas zaszczyt, że firma Speed Logic w dalszym ciągu inwestuje w nasze rozwiązanie AutoStore, oferujące wyraźne korzyści dla klienta, krótsze terminy realizacji zamówień, obniżenie kosztów, wyższą jakość, mniejszą liczbę błędów przy kompletacji oraz rozwiązania oparte na ochronie środowiska i zrównoważonym rozwoju – podsumowuje Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden.

Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden
Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji