Robot AutoStore w magazynie

Scandinavian Cosmetics automatyzuje swoje procesy logistyczne dzięki Element Logic

Scandinavian Cosmetics, wiodący skandynawski dystrybutor produktów kosmetycznych, decyduje się na automatyzację i połączenie poszczególnych działalności w nowym magazynie w Malmö w Szwecji, w którym Element Logic zainstaluje rozwiązanie AutoStore.

Scandinavian Cosmetics Group

Jako wiodący skandynawski dystrybutor produktów do makijażu, perfum, pielęgnacji skóry i włosów, Scandinavian Cosmetics AB reprezentuje ponad 60 wiodących światowych marek. Firma działa jako agencja i prowadzi sprzedaż zarówno w handlu detalicznym, jak i coraz częściej w ostatnich latach w handlu elektronicznym. Firma jest obecnie zarządzana za pośrednictwem ręcznych magazynów w Norwegii i Szwecji, ale podjęto już decyzję o skupieniu wszystkich operacji w nowym magazynie z AutoStore w Malmö.

Możliwość zwiększenia skali w przyszłości

Powodem połączenia magazynów jest unowocześnienie i automatyzacja procesów logistycznych, aby lepiej i wydajniej zaspokajać potrzeby klientów.

„Mamy sprecyzowane ambicje rozwojowe, polegające na tworzeniu optymalnych warunków dzięki inwestycji w AutoStore. Warunki te zaś umożliwią nam sprawne zwiększanie pojemności magazynowej. Jednocześnie jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym pracownikom nowe, nowoczesne i atrakcyjne miejsce pracy, ” mówi Joakim Johnsson, dyrektor generalny Scandinavian Cosmetics.

Joakim Johnsson, dyrektor generalny Scandinavian Cosmetics
Joakim Johnsson, dyrektor generalny Scandinavian Cosmetics

Orientacja na dynamiczną wydajność

Nowy magazyn ma powierzchnię 6 000 m2 i wykorzystuje rozwiązanie AutoStore o pojemności 30 000 pojemników. Aby zaspokoić zapotrzebowanie Scandinavian Cosmetics na około 900 linii zamówień na godzinę, 35 robotów wyposaży stacje robocze AutoStore w pojemniki do kompletacji i pakowania. Uruchomienie systemu AutoStore planowane jest na wiosnę 2021 r.

„Projekt wspólnie ze Scandinavian Cosmetics był bardzo ekscytujący, z silnym naciskiem na wydajność i skalowalność. Jesteśmy szczęśliwi, dumni i nie możemy się doczekać udanej współpracy ze Scandinavian Cosmetics ”- mówi Thomas Karlsson, dyrektor zarządzający Element Logic Sweden.

Thomas Karlsson, dyrektor zarządzający Element Logic Sweden
Thomas Karlsson, dyrektor zarządzający Element Logic Sweden

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji