Proshop dzięki wdrożeniu AutoStore przyśpiesza trzykrotnie na Black Friday

Proshop przyśpiesza na Black Friday dzięki trzy razy większej pojemności nowego magazynu

Duński e-commerce Proshop oficjalnie uruchomił swój nowy, pełen robotów i najnowocześniejszej technologii magazyn. Obiekt ten jest obecnie największym magazynem wykorzystującym system AutoStore w Danii. Na jego powierzchni równej 2,5 boisk piłkarskich pracuje 70 robotów AutoStore - zaprojektowanych, dostarczonych i zainstalowanych przez firmę Element Logic.

Proshop wprowadza technologię magazynową na wyższy poziom.

By sprostać wyzwaniom związanym z ciągłym rozwojem, jedna z wiodących duńskich firm e-commerce z branży elektronicznej i IT przeniosła swój magazyn pod nowy adres oraz we współpracy z Element Logic rozbudowała system AutoStore. Ruch ten trzykrotnie zwiększył pojemność zrobotyzowanego magazynu i umożliwia firmie dalszy wzrost eksportu, włączając w to Niemcy.

Budowa nowego magazynu trwała niespełna rok. Proshop jest już w pełni gotowy na największy peak sprzedażowy, czyli przypadający pod koniec listopada Black Friday.

„Nowe rozwiązanie umożliwiło firmie Proshop planowane zwiększenie pojemności oraz automatyzację większej części magazynu. To daje najlepsze warunki do kontynuacji imponującego wzrostu” – mówi Nikolaj Bjørn Eriksen, dyrektor zarządzający Element Logic Denmark, odpowiedzialny za wdrożenie AutoStore w firmie Proshop.

Zwiększona wydajność magazynu

W nowym zrobotyzowanym magazynie znajduje się więcej pojemników – ich liczba wzrosła z 42 000 do aż 100 000. Roboty AutoStore pobierają z nich towary i przygotowują do wysyłki.

Obecnie w magazynie zainstalowanych jest 70 robotów. Powierzchnia systemu AutoStore umożliwia jednak w razie potrzeby zwiększenie tej liczby do 300 robotów.

Nowy magazyn wraz z zapleczem biurowym zajmuje łącznie 16 300 m2. Powierzchnia ta odpowiada rozmiarowi 2,5 boisk piłkarskich.

Kontynuacja współpracy Element Logic i Proshop

Rozszerzenie systemu AutoStore nie było pierwszą okazją do współpracy. Dwa lata temu Element Logic dostarczył 40 robotów AutoStore do pierwszego zrobotyzowanego magazynu Proshop. Roboty stanowiły główny element rozwiązania zaimplementowanego w obiekcie.

Jaeger Christiansen, CEO Proshop

Nowe rozwiązanie pomogło firmie Proshop podwoić zysk netto oraz zwiększyć przychody ze sprzedaży o 30% po zaledwie roku od rozpoczęcia operacji.

Z tego powodu Proshop nie wahał się przed podjęciem decyzji o kontynuacji współpracy z Element Logic w zakresie rozszerzenia systemu.

„Współpraca z Element Logic nad nowym rozwiązaniem układała się świetnie. Z niecierpliwością czekamy na jej kontynuację i dalszy rozwój. AutoStore od Element Logic postrzegamy jako ważną część przyszłości naszej firmy” – mówi Ivan Jæger Christiansen, CEO firmy Proshop.

W 2019 roku firma Proshop odnotowała obrót w wysokości 1,5 mld koron duńskich (200 mld euro) i osiągnęła rekordowy zysk wynoszący 24 mld koron duńskich.

Fakty na temat zrobotyzowanego magazynu Proshop:

  • Liczba robotów: 70 (z przestrzenią dla 300 robotów)
  • Liczba pojemników: 100.000
  • Liczba SKU: 200.000

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji