XXL AutoStore Element Logic

Odwiedź zautomatyzowany magazyn firmy XXL, sprzedawcy artykułów sportowych

XXL jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie sprzedawców detalicznych artykułów sportowych. Oprócz sprzedaży internetowej, firma prowadzi obecnie 90 sklepów stacjonarnych w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Austrii. Firma posiada 3 centra logistyczne w Norwegii, Szwecji i Austrii, wszystkie wyposażone w zrobotyzowane rozwiązania firmy Element Logic. XXL zatrudnia 5 500 pracowników, a przychód w 2020 roku wyniósł 10,4 miliarda NOK (1,5 miliarda euro).

Dlaczego AutoStore od Element Logic

„Wybraliśmy AutoStore wdrażany przez Element Logic ze względu na jego zdolność do przechowywania ogromnej liczby towaru w małej bryle magazynu. Rozwiązanie jest bardzo efektywne, skalowalne i zapewnia terminowe dostawy do naszych klientów końcowych”, mówi Kai-Remi Berge, AutoStore Manager w XXL Norway.

Kai-Remi Berge, AutoStore Manager w XXL Norway

„Nie żałujemy, że zdecydowaliśmy się na wdrożenie AutoStore. Rozwiązanie firmy Element Logic pomogło nam uzyskać bardziej efektywną logistykę i jeszcze szybciej dostarczać towary do klienta końcowego” – kontynuuje.

Zalety AutoStore

Rozwiązanie AutoStore jest bardzo efektywne i charakteryzuje się wyjątkowo wysoką dostępnością systemu (98,9%). System jest niezawodny, łatwy w obsłudze po krótkim szkoleniu. Co ważne, XXL m. in. dzięki sprawnej realizacji zleceń, nie odnotował żadnej zauważalnej zmiany w sposobie ich działania z powodu pandemii Covid-19 w 2020/2021.

W 2019 roku XXL jako pierwszy na świecie przetestował i wykorzystał nowy port tzw. Relay Port. Od tego czasu ma 100% sprawności i 30% wyższą produktywność niż w przypadku użycia tzw. portów karuzelowych, mówi Berge.
Przeczytaj więcej o Relay Port tutaj

Rozwiązanie AutoStore

Od czasu pierwszego wdrożenia AutoStore przez norweski oddział XXL, firma wdrożyła kilka nowych systemów AutoStore w Szwecji i Austrii, w tym kolejne rozbudowy istniejących systemów. Od 2010 roku firma Element Logic rozbudowała system w Norwegii aż ośmiokrotnie (XXL Norway AutoStore), zaczynając od 10 000 pojemników i 10 robotów do 158 000 pojemników, 86 robotów, 23 portów, z których jeden jest tzw. Relay Port. To sprawia, że jest to największy magazyn typu AutoStore w Norwegii. Dodatkowo wdrożono również inne technologie, a całość została zsynchronizowana, gwarantując płynne działanie rozwiązania AutoStore z istniejącym już w XXL systemem ERP.

Współpraca z Element Logic

„Współpracę rozpoczęliśmy w 2010 roku w Norwegii, 2013 w Szwecji i 2020 w Austrii, a dziś nasz magazyn w Norwegii jest największym na krajowym rynku. Obsługa Element Logic jest zawsze na czas, odpowiada na zapytania i wspiera klienta za pośrednictwem serwisu posprzedażowego. Dzięki temu system jest sprawny na poziomie 98,9% ”, mówi Berge.

Jedna rada od Kai-Remi Berge dla nowych lub potencjalnych użytkowników AutoStore: „Upewnij się, że masz plan długoterminowy, aby móc skalować się i być elastycznym”.

Fakty i Liczby

  • 8000 m2
  • 158 000 pojemników
  • 86 robotów
  • 23 porty
  • 1 Relay Port

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz wiedzieć, jak zoptymalizować swój magazyn?

Skontaktuj się z nami