Minister handlu i przemysłu, Jan Christian Vestre, uśmiecha się i rozmawia z pracownikami firmy Element Logic

Norweski minister handlu i przemysłu: „Firmy takie jak Element Logic budują Norwegię”

Dla norweskiego biznesu bardzo ważne są międzynarodowe sukcesy firm promujących nowe technologie i ekologiczne rozwiązania. „Zautomatyzowane systemy magazynowe są genialne”, mówi norweski minister handlu i przemysłu.

Jan Christian Vestre, minister handlu i przemysłu, ma wielkie plany wobec norweskiego biznesu. Chce stworzyć większą liczbę miejsc pracy w całym kraju, zwiększyć eksport i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Aby mieć pełen obraz aktualnej kondycji norweskiego biznesu, Vestre odwiedzi 100 norweskich firm, które przyczyniają się do rozwoju tzw. zielonego przemysłu. Spośród wybranych przedsiębiorstw znalazł się Element Logic.

„Firma odważyła się rzucić na głęboką wodę i wyznaczyła sobie ambitne plany. Ich sukces w międzynarodowym eksporcie zaawansowanych technologii wiele znaczy dla norweskiego biznesu”, komentuje Vestre. 

„Jestem dumny z tego, że minister handlu i przemysłu dostrzega wartość naszej pracy i zdecydował się odwiedzić Element Logic”, mówi Mats Bjerkaas, dyrektor zarządzający Element Logic Norway.

Dyrektor generalny Dag-Adler Blakseth prezentuje Element Logic ministrowi handlu i przemysłu
SZKOLENIE Z AUTOMATYZACJI: Ministrowi przedstawiono korzyści płynące z automatyzacji oraz opowiedziano, jak Element Logic odniósł zagraniczny sukces w magazynie firmy Solar.

 

Minister testuje system AutoStore

Podczas wizyty minister handlu i przemysłu z bliska poznał zautomatyzowany magazyn firmy Element Logic. Rozmawiał z operatorami i obserwował, jak działają roboty i automatyka magazynowa. Punktem kulminacyjnym było oczywiście pozwolenie ministrowi na pobieranie zamówień ze stanowiska kompletacji i pakowanie ich przy użyciu systemu AutoStore.

„To była naprawdę świetna zabawa”, powiedział Vestre po wykonaniu swojego zadania.

Minister handlu i przemysłu z entuzjazmem obsługuje zamówienia w porcie AutoStore
ROBI WRAŻENIE:Minister był zachwycony systemem AutoStore oferowanym przez Element Logic. „Działa naprawdę logicznie”.

 

„Fascynujące jest połączenie automatycznego systemu magazynowego z tradycyjnymi rozwiązaniami. To jest po prostu genialne”, skomentował minister handlu i przemysłu po obejrzeniu i przetestowaniu możliwości AutoStore.

Minister handlu i przemysłu rozmawia z Dag-Adler Blakseth i Lasse Vik, którzy z antresoli spoglądają na siatkę AutoStore
MOGĘ PODEJŚĆ BLIŻEJ? Zapytał Vestre, kiedy zobaczył roboty AutoStore.

 

Dyrektor generalny Element Logic, Dag-Adler Blakseth, bardzo docenił wizytę ministra i był pod wrażeniem jego entuzjazmu.

„Zadawał dobre pytania i wydawał się szczerze zainteresowany. Wyraźnie widać, że wywodzi się z branży. Potrafię to wyczuć”.

„To, że minister poświęca czas na odwiedzanie firm w całym kraju jest ważnym sygnałem dla norweskiego biznesu i przemysłu. Zwłaszcza że przychodzi dobrze przygotowany, zadaje trafne pytania i robi notatki”, mówi Eir Bjørkly, wiceprezes wykonawcza na Europę Północną.

eir_bjorkly_cytat

Porady dla norweskiego rządu od Element Logic

Vestre wybrał się do Element Logic nie tylko po to, aby zobaczyć automatykę magazynową. Chciał również uzyskać konkretne porady, w jaki sposób ministerstwo może wesprzeć inne firmy, aby odniosły taki sam międzynarodowy sukces jak Element Logic. 

 „Miejsca pracy tworzy społeczność biznesowa. Praktyczne doświadczenie i wiedza takich firm jak Element Logic na temat potrzeb nowoczesnych przedsiębiorstw są bardzo cenne. Chcemy przyczynić się do międzynarodowego rozwoju różnych firm najlepiej jak potrafimy”, mówi Vestre i dodaje: 

„Norwegia potrzebuje firm, które odważą się inwestować i rozwijać”.

Po ponad 30 latach działalności w norweskim biznesie, Element Logic ma kilka propozycji, w jaki sposób rząd mógłby ułatwić większej liczbie osób osiągnięcie sukcesu.

„Aby odnieść sukces, niezbędny jest dostęp do siły roboczej i odpowiednich kompetencji. Dlatego ważne jest, abyśmy uzyskali dobre warunki ramowe, które ułatwią rozwój kluczowych umiejętności”, wyjaśnia Bjerkaas.

Dag-Adler Blakseth
POTRZEBNA PRZEWIDYWALNOŚĆ:Element Logic doradza ministrowi, jak osiągnąć długoterminową przewidywalność w norweskim biznesie i przemyśle.

 

„Jeśli uda nam się stworzyć przewidywalne ramy działania dla biznesu, dzięki którym firmy będą wiedziały, jakimi funduszami mogą dysponować w przyszłości, z pewnością więcej instytucji zyska szansę na rozwój. Stabilne prawo i przewidywalne warunki brzegowe są ważniejsze niż wprowadzanie niższych podatków”, mówi prezes Blakseth.

Blakseth zaleca uproszczenie procesów związanych z dostępem do kapitału, aby zwiększyć inwestycje w badania i rozwój. Ponadto, widzi on również duże korzyści z wprowadzenia bardziej klarownych zasad finansowania eksportu oraz z uproszczenia umów międzynarodowych.

dag-adler_blakseth_cytat

Na drodze ku zielonej zmianie

Temat ochrony środowiska i ekologicznego przemysłu również stanowi ważny punkt wizyt, które Vestre składa norweskim przedsiębiorcom i przemysłowcom. Minister chce przyspieszyć realizację ekologicznych projektów przemysłowych i planuje opracowanie barometru restrukturyzacji, który będzie mierzył konkretne cechy norweskiej gospodarki, mające kluczowe znaczenie dla przejścia na bardziej ekologiczne rozwiązania.

„Podzielamy jego zaangażowanie w ochronę środowiska. Element Logic stoi w dobrym miejscu, aby wprowadzać zmiany, które minister określił jako istotne”, wyjaśnia Bjørkly.

Zautomatyzowane rozwiązania magazynowe wdrożone przez Element Logic nie szkodzą środowisku w takim stopniu jak tradycyjne, ponieważ zajmują mało miejsca i są energooszczędne. Ponadto, cały system może być sterowany za pomocą ogniw słonecznych, a jego działanie jest bardzo ergonomicznie. Znacząco zmniejsza liczbę błędnych pobrań i zwróconych towarów.

Minister handlu i przemysłu wraz z kilkoma pracownikami Element Logic – wszyscy są w żółtych kamizelkach
ZNACZĄCY WZROST: W ciągu ostatnich dwóch lat firma Element Logic odnotowała bardzo duży wzrost w skali międzynarodowej. Minister handlu i przemysłu ma nadzieję, że w najbliższym czasie więcej norweskich firm osiągnie taki wynik.

 

„Świetna robota, tak trzymać”, powiedział minister po zakończeniu wizyty w Element Logic.

Element Logic nie zwalnia tempa, ale niezmiennie zależy mu na rozwoju zrównoważonym i ekologicznym.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej o Element Logic i naszych automatycznych rozwiązaniach w magazynowaniu? Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami