Pracownicy w żółtych kamizelkach na zdjęciu w magazynie

Neovia Logistics inwestuje w system AutoStore realizowany przez Element Logic

Neovia, firma 3PL, która współpracuje z liderami w branży motoryzacyjnej, przemysłowej, lotniczej i technologicznej, podpisała umowę z Element Logic na instalację systemu AutoStore w Desford.

Czarne logo Neovia na białym tle z zielonym trójkątem

System AutoStore w Desford stanowi kluczowy projekt dla obu firm i pełni rolę kroku milowego spółki Neovia na drodze do doskonalenia sposobu, w jaki małe przedmioty są obsługiwane w jej magazynach. Jest to pierwszy realizowany w Wielkiej Brytanii projekt Element Logic, oryginalnego partnera AutoStore, który ma już na swoim koncie współpracę z ponad 90 zakładami w całej Europie.

– Jako wiodący usługodawca Neovia zawsze kieruje się chęcią spełniania i przekraczania wysokich standardów jakości naszych klientów. Dlatego też stale szukamy możliwości doskonalenia naszych procesów i zapewnienia terminowej dostawy zamówień przy stuprocentowej dokładności. Zawsze stosowaliśmy bardzo wydajny, ale manualny proces. Chcieliśmy zapewnić wsparcie dla rozwoju naszych klientów oraz przewidywaliśmy zmniejszanie się rynku pracy, dlatego też potrzebowaliśmy nowego podejścia – wyjaśnia Guido Van Gompel, Dyrektor ds. Rozwiązań dla Rynku EAME (Europa, Afryka i Bliski Wschód) w Neovia Logistics.

– Przeanalizowaliśmy różne rozwiązania i doszliśmy do wniosku, że AutoStore jest systemem, który odznacza się największą wydajnością i elastycznością oraz który w największym stopniu spełnia nasze potrzeby. Nie zawiera on żadnych krytycznych punktów podatności na awarię i działa bezawaryjnie przez niemalże cały czas –dodaje Van Gompel. – Zalety systemu przedstawione przez firmę Element Logic oraz jej doświadczenie jako jednego z europejskich liderów AutoStore skłoniły nas do współpracy z nią przy tym projekcie.

System zaprojektowany z myślą o skalowalności i rozbudowie

Neovia inwestuje w rozwiązanie AutoStore obejmujące wstępnie 43 000 pojemników i 36 robotów. System zaprojektowany został z myślą o skalowalności oraz rozbudowie w kilku etapach w ramach stopniowego procesu wdrażania, który zapewnia klientowi nieprzerwaną i bezproblemową pracę. Oddanie systemu do użytku planowane jest na czwarty kwartał 2020 r.

– Bardzo cieszy nas nawiązanie współpracy z jedną największych firm 3PL na rynku motoryzacyjnym i możliwość dostarczenia jej rozwiązania AutoStore. Wraz z firmą Neovia bez wątpienia opracujemy magazyn, które spełni bardzo wysokie wymagania dotyczące dostępności, elastyczności i skalowalności – mówi Jeremy Clouston-Jones, Dyrektor Zarządzający w Element Logic UK.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji