NA-KD Magazyn AutoStore

NA-KD inwestuje 10 mln euro w swój pierwszy zrobotyzowany magazyn

NA-KD jest jedną z 20 najszybciej rozwijających się firm w Europie, która każdego miesiąca bije coraz to nowe rekordy. To jeden z wiodących graczy w branży mody i e-commerce, dla którego klienci znaczą wszystko. Sprawne i szybkie dostawy są najwyższym priorytetem. Otwierając nowy magazyn w Szwecji, firma stawia na sprawną automatyzację – system AutoStore z Element Logic.

Sercem logistyki NA-KD jest globalny magazyn centralny w Holandii, założony w 2017 roku. Z tego magazynu, obsługiwanego przez partnera działającego zgodnie z metodą 3PL, NA-KD obsługuje swoje największe rynki – w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu, a także w pozostałej części świata. Firma otwiera nowy zautomatyzowany magazyn w Szwecji w celu zapewnienia obsługi rynku szwedzkiego i nordyckiego.

– Naszą ambicją od samego początku było stworzenie globalnej marki, oferującej bezpłatną dostawę na całym świecie. Obecnie naszymi największymi rynkami są Niemcy, kraje nordyckie i Europa Zachodnia. Aby zapewnić szybkie i precyzyjne dostawy w regionie nordyckim z uwzględnieniem różnych sposobów dostawy, w 2019 roku postanowiliśmy zainwestować w rozwiązanie AutoStore. Region nordycki jest naszym drugim co do wielkości rynkiem, a dzięki nowemu magazynowi zwiększamy naszą wydajność i skracamy czas realizacji co najmniej o jeden dzień, umożliwiając dostawę tego samego dnia w kilku regionach – mówi Oscar Von Konow, Dyrektor Operacyjny w NA-KD.

Oscar Von Konow, Dyrektor Operacyjny w NA-KD.

Oscar Von Konow, Dyrektor Operacyjny w NA-KD.

„Idealnie wpisuje się w naszą podróż ku wzrostowi”

Wybór rozwiązania zrobotyzowanego AutoStore opiera się na przekonaniu klienta co do prostoty i elastyczności systemu.

– Oceniliśmy kilka rozwiązań w zakresie automatyzacji, lecz pozostaliśmy przy AutoStore, ponieważ system ten jest tak prosty, skalowalny i elastyczny. Możliwość budowy systemu AutoStore w sposób tak modułowy jak w przypadku klocków Lego idealnie wpisuje się w nasz wzrost. Nie da się zaplanować zdolności produkcyjnych na kilka lat do przodu, gdy firma rozwija się tak szybko jak nasza – stwierdza Oscar Von Konow.

Przystosowany do dostaw ponad 1000 zamówień na godzinę

Powierzchnia nowego magazynu, w który firma NA-KD zainwestowała nieco ponad 10 mln euro, początkowo wynosiła 23 000 m2 i jest na tyle elastyczna, że umożliwia rozbudowę do ponad 40 000 m2. Element Logic specjalizuje się w rozwiązaniach AutoStore, a Logent odpowiada za działanie magazynu.

– Nowy zautomatyzowany magazyn NA-KD początkowo wyposażono w nieco ponad 100 000 pojemników i 100 robotów, co oznacza, że obiekt jest przystosowany do dostaw ponad 1000 zamówień na godzinę. Dzięki temu obiekt jest jedną z największych instalacji AutoStore w Europie. Cieszymy się, że możemy być częścią podróży NA-KD w kierunku bardziej efektywnego zarządzania zapasami – mówi Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden.

– To dla nas znacząca, ważna inwestycja, która usprawni i przyspieszy nasze dostawy na region nordycki, a w dłuższej perspektywie stworzy kilkaset miejsc pracy. Oczekiwaliśmy szybkiej i dobrze przetestowanej konfiguracji i ostatecznie jestem pod wrażeniem tego, jak szybko nasi partnerzy zainstalowali i wdrożyli automatyzację w miejscowości Landskrona w Szwecji. Proces przebiegał naprawdę szybko i jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni – podsumowuje Oscar von Konow.

Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden

Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji