NA-KD Magazyn AutoStore

NA-KD inwestuje 10 mln euro w swój pierwszy zrobotyzowany magazyn

NA-KD jest jedną z 20 najszybciej rozwijających się firm w Europie, która każdego miesiąca bije coraz to nowe rekordy. To jeden z wiodących graczy w branży mody i e-commerce, dla którego klienci znaczą wszystko. Sprawne i szybkie dostawy są najwyższym priorytetem. Otwierając nowy magazyn w Szwecji, firma stawia na sprawną automatyzację – system AutoStore z Element Logic.

Sercem logistyki NA-KD jest globalny magazyn centralny w Holandii, założony w 2017 roku. Z tego magazynu, obsługiwanego przez partnera działającego zgodnie z metodą 3PL, NA-KD obsługuje swoje największe rynki – w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu, a także w pozostałej części świata. Firma otwiera nowy zautomatyzowany magazyn w Szwecji w celu zapewnienia obsługi rynku szwedzkiego i nordyckiego.

– Naszą ambicją od samego początku było stworzenie globalnej marki, oferującej bezpłatną dostawę na całym świecie. Obecnie naszymi największymi rynkami są Niemcy, kraje nordyckie i Europa Zachodnia. Aby zapewnić szybkie i precyzyjne dostawy w regionie nordyckim z uwzględnieniem różnych sposobów dostawy, w 2019 roku postanowiliśmy zainwestować w rozwiązanie AutoStore. Region nordycki jest naszym drugim co do wielkości rynkiem, a dzięki nowemu magazynowi zwiększamy naszą wydajność i skracamy czas realizacji co najmniej o jeden dzień, umożliwiając dostawę tego samego dnia w kilku regionach – mówi Oscar Von Konow, Dyrektor Operacyjny w NA-KD.

Oscar Von Konow, Dyrektor Operacyjny w NA-KD.

Oscar Von Konow, Dyrektor Operacyjny w NA-KD.

“Idealnie wpisuje się w naszą podróż ku wzrostowi”

Wybór rozwiązania zrobotyzowanego AutoStore opiera się na przekonaniu klienta co do prostoty i elastyczności systemu.

– Oceniliśmy kilka rozwiązań w zakresie automatyzacji, lecz pozostaliśmy przy AutoStore, ponieważ system ten jest tak prosty, skalowalny i elastyczny. Możliwość budowy systemu AutoStore w sposób tak modułowy jak w przypadku klocków Lego idealnie wpisuje się w nasz wzrost. Nie da się zaplanować zdolności produkcyjnych na kilka lat do przodu, gdy firma rozwija się tak szybko jak nasza – stwierdza Oscar Von Konow.

Przystosowany do dostaw ponad 1000 zamówień na godzinę

Powierzchnia nowego magazynu, w który firma NA-KD zainwestowała nieco ponad 10 mln euro, początkowo wynosiła 23 000 m2 i jest na tyle elastyczna, że umożliwia rozbudowę do ponad 40 000 m2. Element Logic specjalizuje się w rozwiązaniach AutoStore, a Logent odpowiada za działanie magazynu.

– Nowy zautomatyzowany magazyn NA-KD początkowo wyposażono w nieco ponad 100 000 pojemników i 100 robotów, co oznacza, że obiekt jest przystosowany do dostaw ponad 1000 zamówień na godzinę. Dzięki temu obiekt jest jedną z największych instalacji AutoStore w Europie. Cieszymy się, że możemy być częścią podróży NA-KD w kierunku bardziej efektywnego zarządzania zapasami – mówi Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden.

– To dla nas znacząca, ważna inwestycja, która usprawni i przyspieszy nasze dostawy na region nordycki, a w dłuższej perspektywie stworzy kilkaset miejsc pracy. Oczekiwaliśmy szybkiej i dobrze przetestowanej konfiguracji i ostatecznie jestem pod wrażeniem tego, jak szybko nasi partnerzy zainstalowali i wdrożyli automatyzację w miejscowości Landskrona w Szwecji. Proces przebiegał naprawdę szybko i jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni – podsumowuje Oscar von Konow.

Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden

Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający w Element Logic Sweden

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji