Magazyn Matsmart

Matsmart inwestuje w nowy zautomatyzowany i przyjazny dla klimatu magazyn.

Firma z branży e-grocery Matsmart zainwestowała w rozwiązanie AutoStore od Element Logic w swoim magazynie o powierzchni ponad 20 000 metrów kwadratowych położonym w Örebro w Szwecji. W tym nowym magazynie zasilanym energią słoneczną 149 robotów AutoStore będzie skutecznie pomagać pracownikom kompletować i pakować towary. Oddanie rozwiązania do użytku planowane jest na wiosnę 2022 roku.

Matsmart, przedsiębiorstwo z branży e-grocery zajmujące się sprzedażą żywności i produktów konsumenckich, od samego początku działalności w 2014 r. odnotowuje wysoki wzrost roczny. Zeszły rok nie był wyjątkiem – był to wyjątkowy okres dla całej branży e-commerce. Wysoki wzrost jest też powodem, dla którego firma Matsmart postanowiła zainwestować w nowy zrobotyzowany i zautomatyzowany magazyn.

– Dzięki swojemu rozmiarowi i organizacji nasz aktualny magazyn osiąga najwyższy możliwy poziom wydajności. Nasi pracownicy wykonują fantastyczną robotę. Ale bardzo szybko zbliżamy się do momentu, kiedy w naszej placówce zostanie osiągnięta maksymalna wydajność, dlatego też pora przejść na kolejny poziom. Przewidujemy, że nasz nowy zautomatyzowany magazyn zapewni nam trzykrotnie większą wydajność, z dużym potencjałem dalszego wzrostu. Dlatego też mamy nadzieję, że nasi pracownicy postanowią dołączyć do nowego magazynu – mówi Conrad Edgren, Menedżer ds. Logistyki w Matsmart.

Conrad Edgren, Menedżer ds. Logistyki w Matsmart

AutoStore zapewnia 6000 linii zamówień na godzinę.

Budynek magazynu, zasilany panelami słonecznymi na dachu, będzie dwukrotnie większy od obecnego magazynu Matsmart: 20 000 metrów kwadratowych z 10 000 lokalizacjami palet i 14 dokami załadunkowymi. Automatyzacja obejmuje system AutoStore od firmy Element Logic, która zrealizowała rozwiązania magazynowe dla wielu przedsiębiorstw z branży e-commerce, w tym XXL, NA-KD, FoodOase, Bergfreunde i Proshop. Pracowników będzie wspierać 149 robotów. Szacuje się, że wydajność kompletacji wyniesie 6000 linii zamówień na godzinę.

– Czeka nas bardzo ekscytująca podróż. Przewidujemy, że nasz nowy magazyn będzie w stanie sprostać naszemu rozwojowi w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Ta inwestycja to ważny element naszego planu osiągnięcia trwałej rentowności na rynku krajów nordyckich – mówi Conrad Edgren.

– Bardzo cieszymy się, że Element Logic Sweden wraz z firmą Matsmart pokazuje, że AutoStore jest właściwym rozwiązaniem automatyzacji dla tego rodzaju szybko rozwijającego się przedsiębiorstwa z branży e-grocery. Fakt, że wspieramy gracza z branży spożywczej, która w coraz większym stopniu opiera się na zrównoważonym rozwoju, oraz że możemy z nim współpracować, dostarczając mu inteligentne, opłacalne i bardziej zrównoważone rozwiązanie logistyczne, to duży plus – mówi Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający Element Logic Sweden.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami