automatyzacja magazynu

Lohmann & Rauscher, producent wyrobów medycznych, zautomatyzowali swój magazyn za pomocą Element Logic

Wiodący międzynarodowy dostawca produktów medycznych i higienicznych zlecił wdrożenie nowego systemu AutoStore, oferując przestrzeń dla 11 578 pojemników magazynowych. Element Logic, ekspert w dziedzinie intralogistyki, został generalnym wykonawcą przedsięwzięcia odpowiedzialnym za zaprojektowanie i wdrożenie zautomatyzowanego systemu magazynowania i kompletacji AutoStore, łącznie z EWCS (Element Warehouse Control Software).

Lohmann & Rauscher (L&R) opracowuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości produkty medyczne i higieniczne na całym świecie, oferując ponad 16 000 rozwiązań produktowych. Grupa L&R powstała w 1998 roku w wyniku połączenia firm Lohmann z siedzibą w Rengsdorfie (Niemcy) i Rauscher z siedzibą w Wiedniu (Austria). Zatrudniając ponad 5300 pracowników, w 2019 roku firma L&R uzyskała obrót w wysokości 670 milionów EUR.

W wyniku połączenia firma odnotowała gwałtowny i dynamiczny rozwój prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie zagranicznej ekspansji, nowych spółek i inwestycji, zwiększonej sprzedaży i rosnącej liczby pracowników. Wysoce wydajny system magazynowania i kompletacji zamówień został wdrożony do istniejącego magazynu o powierzchni 1130 m² w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania przestrzeni oraz zmniejszenia czasu realizacji zamówień.

Lohmann & Rauscher (L&R)

W pierwszym etapie system AutoStore został wdrożony do magazynu L&R, zajmując powierzchnię 280 m² i mieszcząc 10 000 pojemników magazynowych. Dwa stanowiska kompletacji i jedno stanowisko dla przychodzących towarów są obsługiwane przez dziesięć robotów, zapewniając szybką obsługę towarów ukierunkowaną na zamówienie. Zintegrowane z własnym systemem zarządzania magazynem klienta, oprogramowanie EWCS od Element Logic przejmuje wszelkie procedury z zakresu planowania organizacyjnego i optymalizacji.
Nowy system AutoStore został przekazany L&R w IV kwartale 2020 roku – w ciągu zaledwie 20 tygodni od złożenia zamówienia.

– W Lohmann & Rauscher stale pracujemy nad coraz bardziej wydajnymi rozwiązaniami mającymi na celu zmniejszenie naszej emisji CO2. Inwestycja w system AutoStore od Element Logic pomaga nam osiągnąć ten cel i przyczynia się do zapewnienia naszego długotrwałego sukcesu gospodarczego – mówi Wolfgang Hoff, kierownik ds. zarządzania magazynem i wysyłki towarów w Niemczech.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji