Magazyn Neues Logistikobjekt Phönix

Hurtownia organiczna Phönix inwestuje w 2 systemy AutoStore firmy Element Logic

Ze względu na rosnący popyt rynkowy na szeroki asortyment produktów i szybkie dostawy, magazynowanie i kompletacja w przemyśle spożywczym coraz bardziej uzależnione są od nowoczesnej technologii automatyzacji. Skłoniło to niemiecką hurtownię żywności organicznej Phönix do usprawnienia i rozbudowy własnej logistyki wewnętrznej poprzez inwestycję w 2 wysokowydajne systemy AutoStore firmy Element Logic.

Phönix GmbH Logo

 

 

 

Phönix GmbH jest częścią grupy Bio Development AG i zaopatruje sprzedawców detalicznych, sieci handlowe, lokale gastronomiczne i firmy cateringowe w ekologiczną żywność. Firma została założona w 1981 r., a jej działalność polegała na garażowej sprzedaży ekskluzywnych produktów ekologicznych, takich jak zboża, orzechy i suszone owoce. Z czasem Phönix nabrała bardziej profesjonalnego charakteru, a obecnie oferuje asortyment obejmujący 10 000 pozycji.

Główny magazyn Phönix znajduje się obecnie w siedzibie firmy w Rosbach koło Frankfurtu. Od listopada 2020 r. Phönix przeniesie swoją siedzibę do Lützellinden, 40 kilometrów na północ od obecnej lokalizacji i zacznie użytkować tam nowo wybudowany budynek logistyczny. Aby optymalnie wykorzystać większą powierzchnię magazynową i móc wypracować bardziej wydajne procesy logistyczne, firma Phönix zleciła firmie Element Logic, ekspertowi w dziedzinie logistyki, zaplanowanie i wdrożenie dwóch systemów AutoStore. Jeden system powstanie w strefie chłodzenia, a drugi w suchej części hali logistycznej o powierzchni 14 500 m2. Modułowa konstrukcja i duża gęstość systemu AutoStore umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni. Korytarze i podjazdy czy wolne przestrzenie dla urządzeń operacyjnych nie są już potrzebne – ta ogromna oszczędność miejsca była jednym z decydujących powodów, dla których Phönix zainwestował w 2 systemy AutoStore wdrożone pod jednym dachem.

System AutoStore w strefie chłodzenia zostanie zbudowany na platformie pośredniej o powierzchni 391 m² powierzchni, a jego ostateczna pojemność równa będzie 7500 pojemników magazynowych. W pierwszej fazie budowy system będzie początkowo wyposażony w 5500 pojemników, 5 robotów i 2 porty z przenośnikami.

Wizualizacja Phönix z góry oraz wnętrze budynku
System AutoStore w strefie chłodzenia

System AutoStore w suchym obszarze zajmie docelowo powierzchnię 882 m², co po całkowitym wypełnieniu umożliwi przechowywanie 35 500 pojemników AutoStore. W etapie 1 system zostanie wyposażony w 20 000 pojemników, 16 robotów i 4 porty z przenośnikami.

Wizualizacja Phönix logic z góry, system AutoStore w strefie suchej
System AutoStore w strefie suchej

„Zespół Element Logic przekonywał nas zawsze szybką reakcją oraz bardzo kompetentną i nieskomplikowaną współpracą. Jesteśmy przekonani, że dzięki Element Logic i ich rozwiązaniu AutoStore wybraliśmy odpowiedniego partnera, który będzie w stanie idealnie wesprzeć nas w dalszym rozwoju w lokalizacji Lützellinden, szczególnie w obecnej, niezwykle dynamicznej sytuacji,” podkreśla Jörg Mayer, dyrektor zarządzający Phönix GmbH.

Dzięki Phönix GmbH firma Element Logic była w stanie w bardzo krótkim czasie przekonać drugiego znanego klienta z branży spożywczej o swojej wiedzy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji