Magazyn Neues Logistikobjekt Phönix

Hurtownia organiczna Phönix inwestuje w 2 systemy AutoStore firmy Element Logic

Ze względu na rosnący popyt rynkowy na szeroki asortyment produktów i szybkie dostawy, magazynowanie i kompletacja w przemyśle spożywczym coraz bardziej uzależnione są od nowoczesnej technologii automatyzacji. Skłoniło to niemiecką hurtownię żywności organicznej Phönix do usprawnienia i rozbudowy własnej logistyki wewnętrznej poprzez inwestycję w 2 wysokowydajne systemy AutoStore firmy Element Logic.

Phönix GmbH Logo

 

 

 

Phönix GmbH jest częścią grupy Bio Development AG i zaopatruje sprzedawców detalicznych, sieci handlowe, lokale gastronomiczne i firmy cateringowe w ekologiczną żywność. Firma została założona w 1981 r., a jej działalność polegała na garażowej sprzedaży ekskluzywnych produktów ekologicznych, takich jak zboża, orzechy i suszone owoce. Z czasem Phönix nabrała bardziej profesjonalnego charakteru, a obecnie oferuje asortyment obejmujący 10 000 pozycji.

Główny magazyn Phönix znajduje się obecnie w siedzibie firmy w Rosbach koło Frankfurtu. Od listopada 2020 r. Phönix przeniesie swoją siedzibę do Lützellinden, 40 kilometrów na północ od obecnej lokalizacji i zacznie użytkować tam nowo wybudowany budynek logistyczny. Aby optymalnie wykorzystać większą powierzchnię magazynową i móc wypracować bardziej wydajne procesy logistyczne, firma Phönix zleciła firmie Element Logic, ekspertowi w dziedzinie logistyki, zaplanowanie i wdrożenie dwóch systemów AutoStore. Jeden system powstanie w strefie chłodzenia, a drugi w suchej części hali logistycznej o powierzchni 14 500 m2. Modułowa konstrukcja i duża gęstość systemu AutoStore umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni. Korytarze i podjazdy czy wolne przestrzenie dla urządzeń operacyjnych nie są już potrzebne – ta ogromna oszczędność miejsca była jednym z decydujących powodów, dla których Phönix zainwestował w 2 systemy AutoStore wdrożone pod jednym dachem.

System AutoStore w strefie chłodzenia zostanie zbudowany na platformie pośredniej o powierzchni 391 m² powierzchni, a jego ostateczna pojemność równa będzie 7500 pojemników magazynowych. W pierwszej fazie budowy system będzie początkowo wyposażony w 5500 pojemników, 5 robotów i 2 porty z przenośnikami.

Wizualizacja Phönix z góry oraz wnętrze budynku
System AutoStore w strefie chłodzenia

System AutoStore w suchym obszarze zajmie docelowo powierzchnię 882 m², co po całkowitym wypełnieniu umożliwi przechowywanie 35 500 pojemników AutoStore. W etapie 1 system zostanie wyposażony w 20 000 pojemników, 16 robotów i 4 porty z przenośnikami.

Wizualizacja Phönix logic z góry, system AutoStore w strefie suchej
System AutoStore w strefie suchej

„Zespół Element Logic przekonywał nas zawsze szybką reakcją oraz bardzo kompetentną i nieskomplikowaną współpracą. Jesteśmy przekonani, że dzięki Element Logic i ich rozwiązaniu AutoStore wybraliśmy odpowiedniego partnera, który będzie w stanie idealnie wesprzeć nas w dalszym rozwoju w lokalizacji Lützellinden, szczególnie w obecnej, niezwykle dynamicznej sytuacji,” podkreśla Jörg Mayer, dyrektor zarządzający Phönix GmbH.

Dzięki Phönix GmbH firma Element Logic była w stanie w bardzo krótkim czasie przekonać drugiego znanego klienta z branży spożywczej o swojej wiedzy.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji