Robot R5 poruszający się na kratownicy, złożonej łącznie z 12 000 pojemników magazynowych.

Hatstore inwestuje 2 mln euro w zrobotyzowane rozwiązanie

Na początku roku Hatstore, spółka e-commerce z siedzibą w Szwecji, przeniosła działalność do czterokrotnie większego magazynu, jednak ze względu na silny wzrost odnotowywany w 2020 roku, obecnie firma inwestuje w rozwiązanie AutoStore opracowane przez Element Logic.

Hatstore Logo

Wydajność systemu magazynowego AutoStore jest znacznie wyższa niż ta obserwowana w przypadku magazynu manualnego. Umożliwi to firmie Hatstore dalszy wzrost bez konieczności zmiany miejsca działalności. System został zaprojektowany i zainstalowany przez Element Logic, spółkę specjalizującą się w systemie AutoStore.

– AutoStore jest inteligentnym i niezbędnym dla nas rozwiązaniem, które pozwoli nam kontynuować wzrost bez konieczności zmiany miejsca działalności co dwa lata. Nasze cele wzrostowe wymagają oferowania klientom szerszej gamy produktów, a rozwiązanie AutoStore od Element Logic daje nam możliwość składowania czterokrotnie większej ilości produktów na tym samym obszarze – mówi Filip Klasson, Dyrektor Generalny Hatstore.

Roboty oferują precyzyjny ruch

AutoStore to zrobotyzowane rozwiązanie magazynowe oparte na składowaniu wszystkich produktów w magazynie w pojemnikach ułożonych jeden na drugim. Roboty poruszają się po kratownicy i przenoszą pojemniki do portów, gdzie następuje kompletacja i pakowanie produktów. Rozwiązanie od Element Logic składa się z 18 robotów i 12 000 pojemników. Rozwiązanie magazynowe oparte na pracy robotów zapewnia wysoką wydajność i precyzję, stwarzając zupełnie nowe możliwości skalowania pozwalając kontrolować wzrost i sezonowe zwiększenia liczby zamówień. Nawet jeśli zrobotyzowany magazyn oznacza szerokie usprawnienie procesów biznesowych, inwestycja ta nie wiąże się z redukcją zatrudnienia w Hatstore.

Widok w 3D rozwiązania AutoStore zastosowanego w Hatstore, złożonego łącznie z 18 robotów i 12 000 pojemników magazynowych.
NOWY MAGAZYN AUTOSTORE: Rozwiązanie AutoStore w Hatstore składa się z 18 robotów i 12 000 pojemników magazynowych.

– Połączenie AutoStore, wcześniejszych rozwiązań zautomatyzowanych i całej wiedzy fachowej naszych fantastycznych pracowników pozwoli nam stworzyć pierwszorzędny magazyn e-commerce. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze lepsze doświadczenie zakupowe – dodaje Filip Klasson.

Portret Dyrektora Generalnego Hatstore, Filipa Klassona, dumnego z nowego magazynu e-commerce.
NOWE MOŻLIWOŚCI: Dyrektor Generalny Hatstore, Filip Klasson, jest dumny ze swojego nowego, w pełni skalowalnego rozwiązania AutoStore, które daje firmie zupełnie nowe możliwości w zakresie kontrolowania wzrostu i sezonowego zwiększenia liczby zamówień.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być częścią tego projektu. Z przyjemnością pomożemy firmie Hatstore osiągnąć wzrost ogólnej wydajności magazynu, a ostatecznie wzrost zadowolenia i tak już bardzo zadowolonych klientów – mówi Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający Element Logic Sweden.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji