Robot R5 poruszający się na kratownicy, złożonej łącznie z 12 000 pojemników magazynowych.

Hatstore inwestuje 2 mln euro w zrobotyzowane rozwiązanie

Na początku roku Hatstore, spółka e-commerce z siedzibą w Szwecji, przeniosła działalność do czterokrotnie większego magazynu, jednak ze względu na silny wzrost odnotowywany w 2020 roku, obecnie firma inwestuje w rozwiązanie AutoStore opracowane przez Element Logic.

Hatstore Logo

Wydajność systemu magazynowego AutoStore jest znacznie wyższa niż ta obserwowana w przypadku magazynu manualnego. Umożliwi to firmie Hatstore dalszy wzrost bez konieczności zmiany miejsca działalności. System został zaprojektowany i zainstalowany przez Element Logic, spółkę specjalizującą się w systemie AutoStore.

– AutoStore jest inteligentnym i niezbędnym dla nas rozwiązaniem, które pozwoli nam kontynuować wzrost bez konieczności zmiany miejsca działalności co dwa lata. Nasze cele wzrostowe wymagają oferowania klientom szerszej gamy produktów, a rozwiązanie AutoStore od Element Logic daje nam możliwość składowania czterokrotnie większej ilości produktów na tym samym obszarze – mówi Filip Klasson, Dyrektor Generalny Hatstore.

Roboty oferują precyzyjny ruch

AutoStore to zrobotyzowane rozwiązanie magazynowe oparte na składowaniu wszystkich produktów w magazynie w pojemnikach ułożonych jeden na drugim. Roboty poruszają się po kratownicy i przenoszą pojemniki do portów, gdzie następuje kompletacja i pakowanie produktów. Rozwiązanie od Element Logic składa się z 18 robotów i 12 000 pojemników. Rozwiązanie magazynowe oparte na pracy robotów zapewnia wysoką wydajność i precyzję, stwarzając zupełnie nowe możliwości skalowania pozwalając kontrolować wzrost i sezonowe zwiększenia liczby zamówień. Nawet jeśli zrobotyzowany magazyn oznacza szerokie usprawnienie procesów biznesowych, inwestycja ta nie wiąże się z redukcją zatrudnienia w Hatstore.

Widok w 3D rozwiązania AutoStore zastosowanego w Hatstore, złożonego łącznie z 18 robotów i 12 000 pojemników magazynowych.
NOWY MAGAZYN AUTOSTORE: Rozwiązanie AutoStore w Hatstore składa się z 18 robotów i 12 000 pojemników magazynowych.

– Połączenie AutoStore, wcześniejszych rozwiązań zautomatyzowanych i całej wiedzy fachowej naszych fantastycznych pracowników pozwoli nam stworzyć pierwszorzędny magazyn e-commerce. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze lepsze doświadczenie zakupowe – dodaje Filip Klasson.

Portret Dyrektora Generalnego Hatstore, Filipa Klassona, dumnego z nowego magazynu e-commerce.
NOWE MOŻLIWOŚCI: Dyrektor Generalny Hatstore, Filip Klasson, jest dumny ze swojego nowego, w pełni skalowalnego rozwiązania AutoStore, które daje firmie zupełnie nowe możliwości w zakresie kontrolowania wzrostu i sezonowego zwiększenia liczby zamówień.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być częścią tego projektu. Z przyjemnością pomożemy firmie Hatstore osiągnąć wzrost ogólnej wydajności magazynu, a ostatecznie wzrost zadowolenia i tak już bardzo zadowolonych klientów – mówi Thomas Karlsson, Dyrektor Zarządzający Element Logic Sweden.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji