Go Green, czyli ekomagazyn z Element Logic

Systemy automatyczne magazynowania firmy Element Logic pozwalają bardziej efektywnie wykorzystywać przestrzeń oraz dzięki energooszczędnym rozwiązaniom zmniejszyć emisję CO2. Oto dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny system AutoStore.

Na całym świecie budynki generują ponad 40 proc. całkowitej bezpośredniej i pośredniej emisji CO2 poprzez ogrzewanie, chłodzenie i światło elektryczne. Tradycyjne magazyny zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach i potrzebach ludzi. System AutoStore od Element Logic gwarantuje nie tylko efektywność magazynowania na wysokim poziomie, ale też dzięki rozwiązaniom eko stanowi sposób na redukcję kosztów.

 

1. Zmniejszenie kosztów energii elektrycznej

W tradycyjnym magazynie do stworzenia właściwych warunków do pracy niezbędne jest dobre oświetlenie w całym obiekcie. Jedną z zalet zastosowania robotów jest to, że nie są one zależne ani od światła, ani od ogrzewania, co powoduje, że zarządca takiej przestrzeni potrzebuje mniej jasnych i ogrzewanych stref. Wystarczy skoncentrować się na obszarach wykorzystywanych przez pracowników i zredukować energię w pozostałych częściach.

Jeśli planujesz modernizację magazynu lub budowę nowego, powinieneś również rozważyć wykorzystanie naturalnego oświetlenia przez dach lub ściany, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zapotrzebowanie na oświetlenie elektryczne.

 

PRACA W CIEMNOŚCI: Roboty nie potrzebują światła do pracy. Skoncentruj swoje światło na obszarach używanych przez ludzi i oszczędzaj energię.

2. Zwiększenie efektywności energetycznej

Zużycie energii przez robota AutoStore jest wyjątkowo niskie. Roboty regenerują energię za każdym razem, gdy opuszczają pojemnik lub zmniejszają prędkość – podobnie jak samochód elektryczny – dzięki czemu energia cyrkuluje i jest stała. W sumie zatem dziesięć robotów AutoStore zużywa ten sam poziom energii co jeden odkurzacz, a roboty mogą z łatwością korzystać z energii słonecznej, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowania w nowoczesnych energooszczędnych magazynach.

3. Wykorzystanie mocy słońca

Element Logic ma szerokie doświadczenie w wykorzystaniu zewnętrznej powierzchni magazynów przez wdrażanie paneli słonecznych na dachu i ścianach. Zebrana w ten sposób energia nie tylko może być wykorzystana do zasilania robotów, ale także może sprawić, że magazyn stanie się samowystarczalny.

Panele słoneczne napędzają roboty:

Przykładem efektywnego wdrożenia paneli słonecznych na dachu i fasadzie jest nowy budynek hurtowni elektroniki Berggaard Amundsen w Norwegii. Nawet w Norwegii, gdzie w zimie jest bardzo mało światła słonecznego, magazyn wytwarza wystarczającą ilość energii, aby być samowystarczalnym przez większą część roku, a także zapewnić zasilanie 40 ładowarek samochodów elektrycznych, które są dostępne w  dzielnicy.

 

4. Zwiększenie efektywności przestrzeni

AutoStore zapewnia najwyższą gęstość składowania spośród wszystkich zautomatyzowanych systemów magazynowania. Dzięki wdrożeniu rozwiązania firmy Element Logic można uzyskać czterokrotnie większą efektywność niż w przypadku przechowywania ręcznego, a w wielu przypadkach podwójną pojemność w porównaniu z innymi systemami GTM (goods-to-man, towar-do-człowieka).

 

Dla naszych klientów oznacza to maksymalizację wykorzystania przestrzeni i zmniejszenie zapotrzebowania na większy magazyn o większej powierzchni.

Wykorzystaj cały magazyn

Dzięki rozwiązaniu AutoStore firmy Element Logic globalny dystrybutor elektroniki TTI ponad trzykrotnie zwiększył swoją pojemność magazynową, wykorzystując antresolę i kilka poziomów podłogi, które wcześniej nie były używane do składowania. Prawdziwe mistrzostwo inżynierii.

 

5. Zredukowane odpady

Wydajne magazyny przechowują produkty, nie odpady. Odpowiedzialny łańcuch dostaw gwarantuje też o zrównoważoną gospodarkę odpadami. Element Logic współpracuje ze swoimi klientami przy projektowaniu procesów magazynowych i systemów gospodarki odpadami i recyklingu.

Dzięki dostosowanemu systemowi zarządzania odpadami można przenosić odpady bezpośrednio ze stacji roboczej do kontenera na zewnątrz budynku. Projektując nowy magazyn New Wave za pomocą tego rozwiązania, zmniejszył również wykorzystanie wózków widłowych, a zatem też emisję, tym samym także czyniąc magazyn bezpieczniejszym miejscem dla pracowników.

INTELIGENTNA GOSPODARKA ODPADAMI: Element Logic dostosował system obsługi odpadów, które przechodzą prosto ze stacji roboczej do kontenera na zewnątrz budynku

 

Go Green

Chcesz wiedzieć jak Element Logic pomoże Twojej firmie stać się bardziej ekologiczną?

Przeczytaj o AutoStore i skontaktuj się z naszymi ekspertami