element logic autostore

Firma e-commerce Cellbes inwestuje w automatyzację

Cellbes, jeden z największych graczy e-commerce w Europie Północnej, do tej pory posiadał przepełniony magazyn, który wymagał modernizacji. Marka zdecydowała się na rozwój i outsourcing zarządzania magazynem, a także automatyzację z wykorzystaniem rozwiązania AutoStore od Element Logic.

Grupa pod szwedzkim zarządem działa w 9 krajach europejskich, jej główna siedziba znajduje się w Borås. W Szwecji zatrudnia około 200 pracowników. Dominuje sprzedaż e-commerce odzieży dla mężczyzn i kobiet, jak również wystroju wnętrz.

Od sprzedaży katalogowej do wyłącznej sprzedaży online

Latem 2021 roku, z powodu przepełnienia magazynu, została podjęta decyzja o jego powiększeniu i modernizacji. W związku z rozbudową, dzięki rozwiązaniu AutoStore od Element Logic, Cellbes zastąpił manualną obsługę – automatyzacją. Zdecydował się również na outsourcowanie działań. Wszystkie zmiany są związane z usprawnianiem pracy magazynu: to całkowite odejście od sprzedaży katalogowej na rzecz sprzedaży internetowej, co stanowi odpowiedź na potrzeby końcowych klientów.

Ta inwestycja jest dużym krokiem naprzód dla naszej marki, stwarza okazję do skupienia się na rozbudowie e-commerce i ogólnej oferty. Umożliwia również profesjonalną kontynuację rozwoju i jednoczesną odpowiedź na oczekiwania klientów względem czasu realizacji i dostawy”. – Charlotte Nordén, CEO of Cellbes.

Etap wstępny: skupienie się na kompletacji i pakowaniu

1. etap automatyzacji skupia się na ,kompletacji, pakowaniu, a także zarządzaniu 62 robotami i 15 portami operatorów.

Jesteśmy zaszczyceni tym, że Cellbes zdecydował się na inwestycję w wysoką jakość, efektywność kosztów i elastyczność. Gwarantuje je organizowanie działań w magazynie za pomocą AutoStore. Automatyzacja jest naturalnym rozwiązaniem w przypadku tak radykalnie logistycznej zmiany, jak ta: szczególnie w handlu i e-commerce, które wymagają odmiennych kompetencji”. – mówi Anders Bohlin, Sales Director Element Logic w Szwecji.

AutoStore został zaprojektowany do realizowania 1700 linii zamówień na godzinę i wyposażony w system przenośników taśmowych do obsługi zamówień przychodzących, wychodzących, sortowania i transportu odpadów.

Nasi koledzy ze Szwecji dają bardzo dobry przykład. Magazyn klienta jest przepełniony, a jego wydajność musi zostać poprawiona. Strategiczny ruch, który wykonują, modernizując, powiększając i automatyzując magazyn poprzez AutoStore, znacząco podwyższy wydajność. Wszystko to za pomocą systemu, który mogą dalej rozwijać, by wciąż odpowiadać na rosnące potrzeby klientów i jednocześnie skracać czas dostawy”. – dodaje Mats Bjerkaas, Managing Director Element Logic w Norwegii.

Fakty o zautomatyzowanym magazynie Cellbes:

  •  15 000 m2 powierzchni
  • 1700 linii zamówień
  • 200 pracowników
  • 60 000 pojemników
  • 63 roboty
  • 15 portów karuzelowych

Uruchomienie zaplanowano na lato 2022 roku.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz wiedzieć więcej o naszych zautomatyzowanych rozwiązaniach dla magazynów?

Skontaktuj się z nami