Dyrektor Zarządzający Czech Jindřich Kadeřávek

Element Logic wchodzi na rynek czeski z technologią AutoStore i rozwiązaniami intralogistycznymi

Mając na koncie ponad 100 wdrożonych systemów w technologii AutoStore, Element Logic rozpoczał właśnie działania na rynku czeskim, za które odpowiedzialny jest Jindřich Kadeřávek.

Logistyka 4.0

W czasie rewolucji Przemysłu 4.0 oraz zwiększonego zapotrzebowania na automatyzację wszystkich procesów, wdrażanie nowoczesnych technologii jest niezbędne. Rozwój e-commerce stworzył zapotrzebowanie na szybszą logistykę zwłaszcza dla firm sprzedających elektronikę, modę, sprzęt sportowy czy kosmetyki.

„Sektory te doświadczyły boomu podczas pandemii, kiedy liczba codziennych zamówień osiągnęła poziom sprzedaży przedświątecznej”, wyjaśnia Jindřich Kadeřávek, dyrektor zarządzający Element Logic Czech Republic. „AutoStore jest dla nich wydajnym rozwiązaniem, ponieważ może kompletować tysiące zamówień na godzinę”.

„Firmy szukają możliwości optymalizacji wszystkich procesów logistycznych”, kontynuuje Kadeřávek. „Nowoczesne rozwiązania magazynowe są kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju biznesu. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu Element Logic jest w stanie stworzyć atrakcyjne i nowoczesne rozwiązanie, które reaguje na aktualne wymagania.”

Pierwsza instalacja AutoStore w Czechach już we wrześniu

Pierwsza lokalna instalacja AutoStore rozpocznie się w Continental Automotive pod koniec września. System zaprojektowany został do dostarczania materiałów na czas na linię produkcyjną, by zapewnić większą wydajność produkcji. Za dostarczenie towarów do pracownika będzie odpowiedzialnych 13 robotów i 4 „swing” porty, transportujące pojemniki z antresoli na dół. Instalacja powinna zakończyć się w grudniu 2021 roku.

„Continental rozszerza produkcję, przez co jego przestrzeń magazynowa jest coraz mniejsza”, wyjaśnia Kadeřávek. „Zaprojektowaliśmy AutoStore na antresoli, aby maksymalnie zaoszczędzić miejsce na podłodze, ponieważ przestrzeń ta jest wykorzystywana do przyjmowania materiałów oraz do wysyłki”.

„Wraz z AutoStore, Element Logic oferuje idealne rozwiązanie dla firm przygotowujących dużo zamówień na najmniejszej możliwej powierzchni – model, który został gruntownie zweryfikowany w ponad 100 wdrożeniach w całej Europie. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy ogłosić otwarcie naszego biura w Czechach, a dzięki profesjonalnemu doświadczeniu Jindřicha w sektorze przemysłowym i logistycznym, jesteśmy przekonani, że uzyskamy silny rozwój i wzrost, którego potrzebujemy”, mówi Armin Gesslein, Executive VP Central & Southern Europe.

Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up