Ramię robota pracujące wspólnie z robotem AutoStore

Element Logic uruchamia system zrobotyzowanej kompletacji sztukowej

Firma Element Logic wprowadza na rynek rozwiązanie do automatycznej kompletacji sztukowej będące owocem specjalistycznej wiedzy Element Logic jako integratora systemów AutoStore i współpracy z pionierem technologii kompletacji sztukowej – firmą RightHand Robotics (RHR).

Rozwiązanie Element Logic łączy w sobie nagradzaną technologię RightHand Robotics z oprogramowaniem Element Logic i systemem AutoStore. Rozwiązanie to można zintegrować z dowolnym oprogramowaniem do zarządzania magazynem, dzięki czemu klienci mogą ograniczyć koszty operacyjne i zwiększyć ogólny zysk.

PODCAST: Dowiedz się, jak nasz dyrektor ds. technologii widzi perspektywy robotyzacji (od 28:20 minuty)

Zakres, prędkość i niezawodność
Technologia RHR wyróżnia się w trzech aspektach zrobotyzowanej kompletacji sztukowej: zakresie, prędkości i niezawodności. Dzięki niej możliwe jest kompletowanie i odkładanie wiele różnych produktów oraz realizacja zamówień z dużą prędkością, przy jednoczesnej pewności, że klienci otrzymają to, co zamówili. System wykorzystuje rozwiązania wizyjne i uczenie maszynowe, a zaawansowany wielofunkcyjny chwytak wyposażony w palce i przyssawkę może pracować samodzielnie lub wspólnie z ludźmi na tym samym stanowisku kompletacji, zapewniając tym samym maksymalną elastyczność.

– Dzięki doświadczeniu kadry Element Logic w automatyzacji magazynów realizacja projektu przebiega sprawnie, a my w RHR jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy w łączeniu automatycznej kompletacji z działaniami klientów – mówi Leif Jentoft, współzałożyciel RightHand Robotics. – Wypróbowana niezawodność i miliony przykładów kompletacji sprawiają, że technologia ta zapewnia oczywistą przewagę w dzisiejszym środowisku kurczącej się siły roboczej i rosnącej presji klientów na wydajność w łańcuchu dostaw.

Gotowość
Rozwiązanie Element Logic do zrobotyzowanej kompletacji sztukowej wspiera rozwój klientów na ich rynkach i doskonale nadaje się do realizacji operacji magazynowych związanych z kompletacją.

Element Logic oferuje usługi projektowe i doradztwo, aby klienci mieli pewność, że wybrane rozwiązanie sprawdzi się w działaniu. Obejmuje to ocenę możliwości kompletacji, w ramach której klienci mogą przekonać się, jak wydajnie roboty pobierają i odkładają jednostki magazynowe klienta, a następnie zapoznać ze szczegółowym raportem wraz z dostosowanymi do konkretnych potrzeb zaleceniami w zakresie optymalnego wykorzystania.

Steinar Overbeck Cook i Andreas Lord z Element Logic w laboratorium
DOKŁADNOŚĆ: Steinar Overbeck Cook i Andreas Lord z Element Logic pomyślnie poprowadzili projekt testowy.

 

Szeroko zakrojone testy zakończone powodzeniem
Element Logic wspólnie z RHR przeprowadziły serię rygorystycznych testów, aby upewnić się, czy produkt jest gotowy do wprowadzenia na rynek. Najpierw rozwiązanie poddano obszernym testom w laboratorium w centrali Element Logic. Następnie zadaliśmy sobie kluczowe pytanie – czy zadziała to w środowisku produkcyjnym?

Hurtownia elektryczna Onninen jako obecny klient Element Logic była idealnym miejscem do przetestowania nowego robota. W połączeniu z oprogramowaniem robot sprawdził się wyśmienicie, doskonale wpasowując się w pracę robotów AutoStore i uzyskując imponujące wyniki.

– Wszystko poszło idealnie. Nowe ramię robota na pewno pomoże nam zwiększyć wydajność i jakość, jednocześnie optymalizując rozkład pracy. To przyszłość logistyki, nie ma co do tego żadnych wątpliwości – mówi Thomas Fosstveit, dyrektor ds. operacji w Onninen.

– Po obszernym etapie testowania mającego na celu zagwarantowanie, by będące owocem naszych wspólnych wysiłków rozwiązanie do zrobotyzowanej kompletacji sztukowej było korzystne dla klientów, jesteśmy gotowi, aby go wdrożyć. Nasze rozwiązanie optymalizuje wydajność działania magazynu w połączeniu z dowolnym oprogramowaniem do zarządzania magazynem. Intuicyjny interfejs ogranicza potrzebę prowadzenia szkoleń – mówi Steinar Overbeck Cook, dyrektor ds. technologii (CTO) w Element Logic.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami