ElementLogic-SDI

Element Logic rozszerza swoją działalność na USA i Amerykę Łacińską poprzez przejęcie SDI Industries

Element Logic®, wyspecjalizowany dystrybutor zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych opartych na systemie AutoStore™, ma przyjemność poinformować o przejęciu firmy SDI Industries, amerykańskiego dostawcy wiodących rozwiązań zautomatyzowanych oraz systemów sortowania, który oferuje projekty „pod klucz”.

Firma SDI Industries została założona w 1977 roku i może pochwalić się ponad 40-letnim doświadczeniem w integracji systemów i w projektowaniu rozwiązań automatycznych. Firma posiada w sumie 8 oddziałów – w USA i w pięciu krajach Ameryki Łacińskiej.

SDI Industries zostanie dystrybutorem AutoStore w USA

Element Logic zatrudnia ponad 275 specjalistów w całej Europie, którzy projektują, wdrażają, dostarczają i serwisują rozwiązania zrobotyzowane dostosowane do potrzeb klienta, dla magazynów różnej wielkości w wielu branżach na całym Starym Kontynencie. Dzięki przejęciu firmy SDI Industries Element Logic rozszerza swoją działalność na Amerykę Północną i Południową, zyskując ponad 200 specjalistów. SDI Industries wykorzysta doświadczenie Element Logic jako wiodącego dostawcy systemów AutoStore w Europie, aby rozszerzyć swoją ofertę usług i stać się dystrybutorem systemów AutoStore w USA.

"„Cieszę się, że SDI Industries do nas dołączy. To przejęcie stanowi kamień milowy w realizacji naszej strategii, która zakłada zdobycie pozycji wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań dla automatycznych magazynów. Połączenie sił z SDI daje nam niesamowitą szansę wejścia na bardzo atrakcyjny rynek amerykański. Taki partner pozwala znacząco przyśpieszyć nasz strategiczny rozwój”, mówi Dag-Adler Blakseth."

— Dag-Adler Blakseth, co-founder and CEO of Element Logic.
Dag-Adler Blakseth, CEO Element Logic

„Cieszę się, że SDI Industries do nas dołączy. To przejęcie stanowi kamień milowy w realizacji naszej strategii, która zakłada zdobycie pozycji wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań dla automatycznych magazynów. Połączenie sił z SDI daje nam niesamowitą szansę wejścia na bardzo atrakcyjny rynek amerykański. Taki partner pozwala znacząco przyśpieszyć nasz strategiczny rozwój”, mówi Dag-Adler Blakseth.

Dzięki współpracy z SDI Industries Element Logic rozszerza swoją ofertę o rozwiązania w zakresie urządzeń sortujących i zyskuje możliwość wprowadzenia integracyjnych usług AutoStore na rynek amerykański.

„Jesteśmy zachwyceni, że stajemy się częścią grupy Element Logic, a tym samym zyskujemy partnera o wieloletnim doświadczeniu, który podziela naszą wizję i kulturę pracy. Cieszymy się z perspektywy wspólnego rozwoju i z możliwości, jakie przyniesie to partnerstwo”, mówi Krish Nathan, dyrektor generalny SDI Industries.

Pierwsze przejęcie z Castik Capital jako właścicielem

Fundusz kapitałowy Castik Capital, europejski inwestor private equity , przejął udziały Element Logic w lipcu 2021 r. SDI Industries jest pierwszym przejęciem Element Logic od czasu nawiązania współpracy z Castik Capital. Zarząd SDI Industries będzie reinwestował w Element Logic i pozostanie współodpowiedzialny za dalszy rozwój SDI Industries oraz Element Logic na rynku amerykańskim.

Element Logic doradzały firmy PwC, Kutak Rock i Houlihan Lokey. Firmie SDI Industries doradzały firmy Alta Capital Partners, Clapp Kelner oraz Kirsch Kohn & Bridge. Transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2022 roku.

O SDI Industries

Od 1977 roku firma SDI oferuje gotowe systemy i rozwiązania w zakresie transportu materiałów dla marek na całym świecie. Firma specjalizuje się w sortowaniu odzieży i obsłudze towarów  , doradztwie, inżynierii, projektowaniu oraz integracji systemów i oprogramowania. SDI integruje różne najnowocześniejsze technologie, takie jak Joey Pouch Sorter i Enzo AGV, a także jest producentem SORTRAK G4 – sortera do odzieży typu bomb-bay.

SDI, z siedzibą główną w Los Angeles w Kalifornii, jest międzynarodową organizacją działającą na całym świecie, obsługującą zarówno klientów krajowych, jak i zagranicznych. SDI posiada obecnie na całym świecie ponad 400 zainstalowanych Centrów Dystrybucji . Więcej informacji na stronie www.SDI.SYSTEMS

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Aby zdobyć więcej informacji skontaktuj się z nami

Kliknij, aby uzyskać więcej informacji