autostore

Element Logic przejmuje S&P Computersysteme – wiodącego dostawcę rozwiązań dla intralogistyki

Oslo, 6.12.2022: Niemiecka firma S&P Computersysteme GmbH (S&P) to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań IT dla intralogistyki. Dzięki współpracy z S&P, Element Logic będzie mogła wdrażać jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania, rozwijać się i odnosić sukcesy, oferując w pełni zintegrowane pakiety oprogramowania dla intralogistyki.

Automatyzacja odgrywa coraz większą rolę w działaniu dzisiejszych magazynów, a efektywne oprogramowanie jest kluczowe dla ich wydajnego funkcjonowania. Celem Element Logic jest wyróżnienie się na dwóch polach: w ramach swojej zasadniczej działalności biznesowej i na polu fachowej wiedzy. Kompleksowe portfolio oprogramowania dla intralogistyki pomoże osiągnąć ten cel. Dzięki przejęciu S&P nasza wiedza fachowa zostanie wzbogacona o najnowocześniejszy pakiet oprogramowania dla intralogistyki.

"„S&P to strategiczny i ważny partner. Dzięki niemu możemy spełniać ambicję zostania wiodącym dostawcą oprogramowania w naszym segmencie rynku” – mówi Håvard Hallås, Chief Commercial Officer Element Logic. „Partnerstwo z S&P zwiększa nasze kompetencje i możliwości w zakresie integrowania i łączenia rozwiązań sprzętowych i oprogramowania, takiego jak WCS/WMS, czy innych rozwiązań z zakresu magazynowania”."

— Håvard Hallås, Chief Commercial Officer w Element Logic
Håvard Hallås, Chief Commercial Officer at Element Logic

S&P oferuje oprogramowanie do zarządzania magazynem: SuPCIS-L8. To szeroko dostępna skalowalna platforma, którą można dostosować do konkretnych potrzeb. Platforma umożliwia stosowanie inteligentnych i automatycznych rozwiązań intralogistycznych, dedykowanych wymagającym klientom. Oprogramowanie kontroluje technologię przenośników, różne rodzaje zautomatyzowanych magazynów i systemów sortowania, a także roboty, które wspierają ludzi w ich codziennej pracy.

Projekty S&P są realizowane od etapu planowania do uruchomienia magazynu, w ramach wszystkich możliwych scenariuszy rozwoju automatyzacji. Od ręcznie obsługiwanych magazynów, gdzie dane zbierane są mobilnie, do wysoce złożonych i w pełni zautomatyzowanych centrów logistycznych.

Niemiecka firma ma długie doświadczenie w zakresie wdrażania oprogramowania i rozwiązywania wymagających zadań logistycznych. Od 1985 roku pomagała klientom z różnych dziedzin przemysłu: od biznesów średniego rozmiaru po wielkie korporacje, w Niemczech i 14 innych krajach. Teraz S&P będzie kontynuować swoją podróż jako członek rodziny Element Logic.

"„Bardzo cieszymy się ze współpracy z Element Logic” – mówi Horst Reichert, Managing Director S&P – „Oferujemy pełny pakiet oprogramowania intralogistycznego dla magazynów obsługiwanych ręcznie, szeroką gamę komponentów automatyki i integrację wewnątrz oprogramowania ERP i narzędzi łańcucha dostaw: nasze firmy wspólnie tworzą zgrany duet”."

— Horst Reichert, Managing Director of S&P
Horst Reichert

O S&P

  • 93 pracowników
  • Założone jako Scholz&Probst Computersysteme GmbH w 1986 roku, od GbR w 1985 roku, przemianowane na S&P w 1993 roku
  • 2 biura: siedziba główna w Leinfelden-Echterdingen i biuro w Georgsmarienhütte (Niemcy)
  • Ponad 150 projektów i baza klientów w 14 krajach

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up