Element Logic Hiszpania

Element Logic otwiera biuro w Barcelonie i automatyzuje hiszpańskie magazyny

Jako wiodący na świecie pod względem wdrożonych w 2020 roku instalacji partner AutoStore, Element Logic ogłasza otwarcie nowego biura w Barcelonie, na czele którego stanie Albert Vidal.

Po 2020 roku z obrotem przekraczającym 100 mln euro, najlepszym wynikiem w swojej 35-letniej historii, Element Logic prezentuje się w Hiszpanii jako jeden z liderów zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych. Z ponad setką wdrożonych systemów automatycznego składowania i kompletacji Element Logic jest najbardziej doświadczonym partnerem AutoStore w Europie.

Element Logic

AutoStore umożliwia 75-procentową redukcję śladu węglowego w porównaniu z ręcznymi magazynami. Jednocześnie dziesięciokrotnie zwiększa wydajność kompletacji, przygotowując setki lub tysiące zamówień w każdej godzinie.

„Widzimy wyraźny wzrost w Europie. Coraz więcej firm chce automatyzować swoje magazyny. Oferujemy dekady doświadczenia i najnowocześniejsze, najbardziej atrakcyjne rozwiązania na rynku. Jesteśmy gotowi na nadchodzący wzrost”, mówi Dag-Adler Blakseth, CEO Element Logic.

„Z dumą ogłaszamy otwarcie naszego biura w Hiszpanii. Dzięki profesjonalnemu, 20-letniemu doświadczeniu Alberta w hiszpańskich i niemieckich firmach technologicznych z branży logistycznej, jesteśmy pewni, że zostanie nam zapewniony rozwój i wzrost, których potrzebujemy”.

„Potrzeby na rynku zmieniają się szybko i stają się tak wymagające, że wdrożenie technologii i automatyzacja są kluczowe”, mówi Albert Vidal, Managing Director w Element Logic Spain. „Nie jest to już kwestia zwiększania konkurencyjności, ale przetrwania biznesu. Klienci zawsze wybiorą firmę, której produkty będą dostępne i gotowe do dostarczenia w najszybszy i najsprawniejszy sposób”, dodaje.

Ocena nowego szefa Element Logic w Hiszpanii jest wynikiem jego bogatego doświadczenia zdobytego w firmie Mecalux, gdzie zajmował stanowisko dyrektora działu oprogramowania, kierując zespołem w całej Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Odpowiedzialny był za optymalizację działań e-commerce, dystrybucji czy magazynów produkcyjnych.

Więcej technologii, by sprostać wyzwaniom logistyki 4.0

Rozwiązania Element Logic są skrojone dla biznesów z wysoką aktywnością w zakresie przygotowywania i kompletacji zamówień dla m.in. e-commerce, sprzedaży detalicznej i wielokanałowej, dostawców części i części zamiennych, operatorów logistycznych i 3PL oraz branży spożywczej.

Albert Vidal jest przekonany o wielkim potencjale, jakie firmy z tych sektorów oferują w zakresie wdrażania nowych technologii do logistyki i magazynowania. Obserwuje on także dwa trendy, które zwiększą znaczenie AutoStore i zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych wdrażanych przez Element Logic:

Z jednej strony wzrost e-commerce prowadzi do wyższych wymagań w zakresie usprawniania logistyki i przystosowania do nowej rzeczywistości rynkowej. „To prawda szczególnie dla firm z branż sportowej, elektronicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i modowej, które doświadczyły szczytowego popytu, kiedy wielkość zamówień w jednym tygodniu była taka sama, jak w ciągu dwóch miesięcy poprzedniego roku. By utrzymać wysoki poziom obsługi klienta, wzrost ten wymaga wydajnej i wolnej od błędów logistyki”, mówi Vidal.

Drugi czynnik to struktura hiszpańskiego rynku nieruchomości, „gdzie gruntów jest coraz mniej, a czynsze stale rosną, osiągając cenę ponad 7 euro za metr kwadratowy miesięcznie w najlepszych lokalizacjach”. Pogłębia to rosnące zapotrzebowanie na miejskie platformy dystrybucyjne lub zlokalizowane w miastach centra mikrofulfillment.
„Dzięki AutoStore Element Logic oferuje idealne rozwiązanie dla firm z intensywnym procesem przygotowywania zamówień przy najmniejszej możliwej powierzchni. Model, który został gruntownie zweryfikowany na podstawie ponad 100 wdrożeń w całej Europie, obecnie wprowadzamy na rynek iberyjski”, podsumowuje Armin Gesslein, Executive VP Central & Southern Europe.

O Element Logic

Od ponad 30 lat Element Logic optymalizuje wydajność magazynów.
Tworzymy inteligentne rozwiązania, które pomagają magazynom sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybkie dostawy. Nasze rozwiązania z zakresu robotyki, oprogramowanie oraz doradztwo pomagają firmom usprawnić łańcuchy wartości i zwiększyć zyski. Optymalizujemy magazyny różnej wielkości, z wielu branż, między innymi: komponentów elektronicznych, dystrybucji części, elektroniki użytkowej, 3PL, farmaceutyków, odzieży, sprzętu sportowego i nie tylko.
Jako oryginalny partner AutoStore® mamy bogate doświadczenie w projektowaniu, dostarczaniu i instalowaniu dostosowanych do potrzeb rozwiązań, które usprawniają cykl pracy klientów.

Element Logic zatrudnia 160 pracowników w Europie i w 2020 roku osiągnął obrót w wysokości 100 milionów euro. Nasza główna siedziba znajduje się w Norwegii, a oddziały w całej Europie.
Wejdź na www.elementlogic.net, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych rozwiązań i usług dla magazynów lub śledź nas na Facebooku i LinkedInie.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up