Dag-Adler Blakseth, Element Logic

Element Logic blisko miliardowego progu

Firma Element Logic oczekuje, że jej tegoroczne przychody wyniosą 800 milionów NOK, i przewiduje 40-procentowy wzrost w kolejnych latach w związku z pełnym wykorzystaniem w Europie automatycznych zrobotyzowanych rozwiązań w zakresie magazynowania i logistyki.

– Zauważyliśmy, że próg adaptacji zrobotyzowanych technologii staje się coraz niższy. 3-5 lat temu myśleliśmy, że rynek się ustabilizuje, ale dziś widzimy wyraźny wzrost. Coraz więcej firm chce zautomatyzować swoje magazyny. Dysponujemy zarówno najdłuższym doświadczeniem, jak i najnowocześniejszymi i najatrakcyjniejszymi rozwiązaniami. Jesteśmy gotowi na nadchodzącą falę dużego wzrostu – mówi Dag-Adler Blakseth, dyrektor generalny Element Logic.

– Najnowsze roboty AutoStore z serii Black Line mogą pracować przez ponad 99 procent czasu, a w razie potrzeby same zmienią sobie akumulator. To jedna z korzyści przekładających się na znaczny wzrost wydajności operacji magazynowych. Częściowo z uwagi na wysokie koszty firmy w Norwegii i pozostałych krajach skandynawskich już od jakiegoś czasu korzystają ze zrobotyzowanych magazynów. Mamy zarówno wysokie koszty wynajmu budynków, jak i koszty pracy, a do tego wyśrubowane wymagania jakościowe. Skłania to do poszukiwania alternatywnych rozwiązań i jest źródłem innowacyjności – mówi Blakseth.

Zrobotyzowana kompletacja sztukowa

Element Logic to światowy pionier w dziedzinie automatycznych rozwiązań magazynowych. Obecnie wprowadzamy na rynek zupełnie nowe rozwiązanie wykorzystujące zrobotyzowane ramię współpracujące zarówno z większymi robotami, jak i z ludźmi.

Ramię robota AutoStore od Element Logic

– Wszyscy eksperci z branży wskazują, że jej przyszłość to robotyzacja. Dlatego też jesteśmy podekscytowani, mogąc zaprezentować rozwiązanie będące odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoją wszystkie firmy w branży – dodaje Blakseth.

Nasze rozwiązanie bazuje na stworzonym przez Element Logic unikalnym oprogramowaniu stosowanym w opracowanym w Norwegii systemie AutoStore połączonym z rozwiązaniem stworzonym przez amerykańską firmę RightHand Robotics. Roboty AutoStore transportują pojemniki, a zaprojektowane w całości od nowa ramię robota kompletuje i sortuje przedmioty. Uczenie maszynowe, automatyzacja i bezproblemowa integracja z systemami biznesowymi pozwalają na szybsze i wydajniejsze zarządzanie zapasami bez przerw w pracy, wakacji czy zwolnień lekarskich.

Firma Element Logic prowadzi działalność w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Niemczech, Polsce, krajach Beneluksu, Francji i Wielkiej Brytanii. W ramach naszych priorytetowych segmentów zidentyfikowaliśmy około 500 potencjalnych klientów na kilka najbliższych lat.

– Wielu naszych klientów odnotowuje wzrost, wielu też jest zainteresowanych automatyzacją magazynów. Rynek naprawdę zaczyna dojrzewać, a my jesteśmy przygotowani do wykorzystania wzrostu, który widzimy już teraz i w którym uczestniczą zarówno klienci przemysłowi, produkcyjni, jak i typowe przedsiębiorstwa stawiające na rozwój, które chcą sprostać coraz większym wyzwaniom intralogistycznym. Firmy te powinny zautomatyzować swoje operacje magazynowe, aby móc zachować lub zwiększyć konkurencyjność – wyjaśnia Blakseth.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami