Alexander Kaasa, starszy menedżer ds. Rozwoju biznesu, DSV Solutions. Morten Kleven, dyrektor zakładu, DSV Solutions. Ulf Erik Kruger Solheim, dyrektor zarządzający, DSV Solutions.

DSV, gracz na rynku 3PL, inwestuje w AutoStore

DSV łączy swoją siedzibę, terminal i magazyn w nowym budynku w Vestby w Norwegii, którego fundamenty oparte są na automatyzacji. Rozwiązanie AutoStore obejmie obsługę małych towarów i odpowie na rosnącą podaż w segmencie e-commerce.

DSV to globalny gracz na rynku transportowym i logistycznym, który prowadzi działalność w ponad 90 państwach i ma około 60 000 pracowników na całym świecie. Dzięki swojej międzynarodowej sieci i wielu latom doświadczenia DSV jest w stanie na całym świecie realizować swoje usługi w zakresie transportu drogowego, lotniczego i morskiego oraz rozwiązań transportowo-logistycznych. Inwestując w AutoStore, DSV podejmuje znaczący krok w kierunku usprawnienia obsługi swoich obecnych klientów, jak również ułatwienia szybkiej reakcji na rosnącą podaż w segmencie e-commerce.

System został oddany do użytku na początku września 2020 r., a obecnie obejmuje 28 000 pojemników magazynowych AutoStore, 9 robotów i 3 porty karuzelowe. Przedstawicielom DSV zależało na tym, by jej system był elastyczny, inteligentny i zdolny do łatwej skalowalności, zgodnie z potrzebami jej klientów końcowych.

Automatyzacja w służbie e-commerce

– Chcemy być częścią rosnącej fali e-commerce, a żeby to osiągnąć, musimy inwestować w automatyzację, która zapewni nam ekonomiczne i opłacalne rozwiązania. Nasza inwestycja pozwala nam zaoszczędzić miejsce, jednocześnie zapewniając zwiększenie efektywności manualnej obsługi towarów aż pięciokrotnie. Najważniejszymi czynnikami w tej inwestycji były dla nas jakość, produktywność, elastyczność i cena. Wybraliśmy Element Logic, ponieważ byli w stanie wskazać nam niezawodny system, którego zalety zostały potwierdzone licznymi referencjami. Element Logic to dostawca, do którego nabraliśmy zaufania już na początkowym etapie procesu i który rozumiał naszą działalność i stojące przed nami wyzwania. Elastyczność i bliskość były dla nas kluczowymi i niezbędnymi czynnikami, umożliwiającymi nam pomyślne rozpoczęcie projektu – mówi Alexander Kaasa, Starszy Kierownik ds. Rozwoju Działalności w DSV Solutions.

Knut Wefring, DSV Solutions
Knut Wefring, DSV Solutions

 

AutoStore a wymagania 3PL

– Czujemy dumę i radość, że firma DSV, jedno z największych przedsiębiorstw logistyczno-transportowych na świecie, postanowiła zainwestować w Element Logic i AutoStore. Dzięki swojej elastyczności i skalowalności system AutoStore w bardzo dużym stopniu spełnia wymagania przedsiębiorstw 3PL i jesteśmy przekonani, że przyniesie on wiele korzyści firmie DSV i jej klientom. Obserwujemy, że stopa zwrotu z takiej inwestycji staje się coraz krótsza. Dostrzegamy też wyraźny wzrost liczby projektów AutoStore realizowanych na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Doświadczenie i wiedza ekspercka DSV w zakresie operacyjnym wraz z rozwiązaniem AutoStore i dostarczanym przez nas oprogramowaniem stanowią dobre połączenie, które powinno zainteresować jeszcze więcej firm, niezależnie od skali ich działalności. Mamy nadzieję na udaną i długotrwałą współpracę z DSV – mówi Mats Bjerkaas, Dyrektor Zarządzający Element Logic Norway.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji