Alexander Kaasa, starszy menedżer ds. Rozwoju biznesu, DSV Solutions. Morten Kleven, dyrektor zakładu, DSV Solutions. Ulf Erik Kruger Solheim, dyrektor zarządzający, DSV Solutions.

DSV, gracz na rynku 3PL, inwestuje w AutoStore

DSV łączy swoją siedzibę, terminal i magazyn w nowym budynku w Vestby w Norwegii, którego fundamenty oparte są na automatyzacji. Rozwiązanie AutoStore obejmie obsługę małych towarów i odpowie na rosnącą podaż w segmencie e-commerce.

DSV to globalny gracz na rynku transportowym i logistycznym, który prowadzi działalność w ponad 90 państwach i ma około 60 000 pracowników na całym świecie. Dzięki swojej międzynarodowej sieci i wielu latom doświadczenia DSV jest w stanie na całym świecie realizować swoje usługi w zakresie transportu drogowego, lotniczego i morskiego oraz rozwiązań transportowo-logistycznych. Inwestując w AutoStore, DSV podejmuje znaczący krok w kierunku usprawnienia obsługi swoich obecnych klientów, jak również ułatwienia szybkiej reakcji na rosnącą podaż w segmencie e-commerce.

System został oddany do użytku na początku września 2020 r., a obecnie obejmuje 28 000 pojemników magazynowych AutoStore, 9 robotów i 3 porty karuzelowe. Przedstawicielom DSV zależało na tym, by jej system był elastyczny, inteligentny i zdolny do łatwej skalowalności, zgodnie z potrzebami jej klientów końcowych.

Automatyzacja w służbie e-commerce

– Chcemy być częścią rosnącej fali e-commerce, a żeby to osiągnąć, musimy inwestować w automatyzację, która zapewni nam ekonomiczne i opłacalne rozwiązania. Nasza inwestycja pozwala nam zaoszczędzić miejsce, jednocześnie zapewniając zwiększenie efektywności manualnej obsługi towarów aż pięciokrotnie. Najważniejszymi czynnikami w tej inwestycji były dla nas jakość, produktywność, elastyczność i cena. Wybraliśmy Element Logic, ponieważ byli w stanie wskazać nam niezawodny system, którego zalety zostały potwierdzone licznymi referencjami. Element Logic to dostawca, do którego nabraliśmy zaufania już na początkowym etapie procesu i który rozumiał naszą działalność i stojące przed nami wyzwania. Elastyczność i bliskość były dla nas kluczowymi i niezbędnymi czynnikami, umożliwiającymi nam pomyślne rozpoczęcie projektu – mówi Alexander Kaasa, Starszy Kierownik ds. Rozwoju Działalności w DSV Solutions.

Knut Wefring, DSV Solutions
Knut Wefring, DSV Solutions

 

AutoStore a wymagania 3PL

– Czujemy dumę i radość, że firma DSV, jedno z największych przedsiębiorstw logistyczno-transportowych na świecie, postanowiła zainwestować w Element Logic i AutoStore. Dzięki swojej elastyczności i skalowalności system AutoStore w bardzo dużym stopniu spełnia wymagania przedsiębiorstw 3PL i jesteśmy przekonani, że przyniesie on wiele korzyści firmie DSV i jej klientom. Obserwujemy, że stopa zwrotu z takiej inwestycji staje się coraz krótsza. Dostrzegamy też wyraźny wzrost liczby projektów AutoStore realizowanych na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. Doświadczenie i wiedza ekspercka DSV w zakresie operacyjnym wraz z rozwiązaniem AutoStore i dostarczanym przez nas oprogramowaniem stanowią dobre połączenie, które powinno zainteresować jeszcze więcej firm, niezależnie od skali ich działalności. Mamy nadzieję na udaną i długotrwałą współpracę z DSV – mówi Mats Bjerkaas, Dyrektor Zarządzający Element Logic Norway.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji