DHL Element Logic 2

DHL Supply Chain inwestuje w system AutoStore od Element Logic

DHL Supply Chain uruchomił swój pierwszy w Europie w pełni zautomatyzowany system AutoStore. Dzięki temu kompaktowemu i elastycznemu rozwiązaniu pracownicy będą mogli kompletować do 18 milionów sztuk towarów rocznie w całkowicie zautomatyzowany sposób.

Od 2004 r. DHL Supply Chain obsługuje w Brunszwiku (Niemcy) centrum logistyczne firmy 1-2-3.tv specjalizującej się w telezakupach. Koncentrując się na odchudzaniu procesów i szeroko zakrojonych inwestycjach w zrównoważoną automatyzację, firma 1-2-3.tv – wraz z rosnącym popytem wśród klientów – mogła znacznie zwiększyć swoje możliwości i wydajność. Jedną z tych znaczących inwestycji jest właśnie uruchomienie w pełni zautomatyzowanego systemu AutoStore, który pozwala zaoszczędzić miejsce w magazynie, a także sprawnie składować i kompletować towary o różnych rozmiarach.

„Wprowadzając elastyczne i modułowe rozwiązanie AutoStore, wspieramy nasz silny wzrost, którego doświadczamy w ostatnich latach. Nasze procesy logistyczne optymalizujemy w zrównoważony sposób, dzięki czemu jesteśmy idealnie przygotowani na zwiększenie popytu w przyszłości”, wyjaśnia Eberhard Kuom, wiceprezes ds. finansów i operacji w 1-2-3.tv.

ElementLogic_DHL
26 robotów magazynuje i wyjmuje pojemniki na szczycie systemu.

Do 70% lepsze wykorzystanie przestrzeni

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w planowaniu i realizacji projektów AutoStore, firmie Element Logic przyznano kontrakt na zaprojektowanie i instalację systemu.

„Przyszedł moment, w którym DHL i 1-2-3.tv musiały sprostać zapotrzebowaniu klientów na coraz szerszy asortyment artykułów, ale bez konieczności tworzenia dodatkowych magazynów. Magazyn miał być zautomatyzowany i oferować maksymalną pojemność oraz wydajność przy ograniczonej powierzchni. Nasze rozwiązania spełniają te wszystkie kryteria. W porównaniu z konwencjonalnym podejściem AutoStore wykorzystuje przestrzeń efektywniej o 60-70%” , mówi Joachim Kieninger, dyrektor ds. rozwoju strategicznego firmy Element Logic Niemcy.

26 robotów zapewnia wydajne procesy

Katalog produktów 1-2-3.tv zawiera ponad 25 000 różnych pozycji. Projektując indywidualne ustawienia systemu AutoStore, firma Element Logic musiała zapewnić przestrzeń magazynową dla 40 000 pojemników na powierzchni zaledwie 1800 m2. Prace oczywiście nie mogły zakłócać bieżącej działalności. Warto dodać, że w przypadku nowych zapotrzebowań, system można w przyszłości łatwo rozbudować. AutoStore charakteryzuje się zdecydowanie najniższym zużyciem energii na rynku – średnio, na jednego robota, wynosi ono 100 W na godzinę.

„System AutoStore nie tylko pozwala nam na stałą kontrolę naszych zasobów, ale też zapewnia wysoką wydajność magazynowania i efektywność w pobieraniu produktów. Dzięki temu możemy szybko i niezawodnie realizować zamówienia klientów”, mówi Andreas Bicking, Business Unit Director E-Commerce, DHL Supply Chain Germany & Alps.

„Ponadto taka automatyzacja odciąża fizycznie naszych pracowników. Mogą ze spokojem skupić się na bardziej wymagających zadaniach w innych obszarach magazynu”.

ElementLogicDHL1
Na dziesięciu zintegrowanych stanowiskach pracownicy otrzymują pojemniki AutoStore z asortymentem do skompletowania.

Win-win dla wszystkich zainteresowanych

„Jako kompaktowy system magazynowania i kompletacji rozwiązanie AutoStore w centrum logistycznym 1-2-3.tv zostało zaprojektowane m.in. w dwóch celach – z myślą o ekstremalnej oszczędności miejsca w magazynie małych części oraz w celu pełnego zautomatyzowania kompletacji do 18 milionów towarów rocznie”, mówi Kieninger. Dyrektor ds. rozwoju strategicznego dodaje: „Dzięki kompaktowemu systemowi AutoStore pojemność magazynu i jego wydajność zostały znacznie zwiększone przy zmniejszonych wymaganiach przestrzennych. Współpraca systemu i zespołu pracowników zdecydowanie przyśpiesza realizację poszczególnych zamówień, optymalizuje przepływ pracy i poprawia wydajność operacyjną. Jest to sytuacja korzystna dla 1-2-3.tv, DHL Supply Chain oraz dla ponad dwóch milionów zarejestrowanych klientów platformy aukcyjnej omnichannel”.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji swojego magazynu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji