Castik-Capital-Element-Logic

Castik Capital przejmuje ponad 50 proc. udziałów Element Logic. Firma przygotowuje się do dalszego rozwoju.

Norweska firma Element Logic, pierwszy na świecie partner AutoStore i największy dystrybutor rozwiązań AutoStore w 2020 roku, ogłasza, że niemiecki fundusz kapitałowy Castik Capital wejdzie do spółki jako właściciel większościowy.

Castik Capital kupuje ponad 50 proc. firmy i tym samym zostanie włączony do niej jako właściciel, współpracując z założycielami Element Logic Dag-Adlerem Blaksethem i Kjellem Blaksethem, zespołem zarządzającym i pracownikami firmy.

– Cieszymy się, że firma Castik jest na pokładzie, współgra z Element Logic i jesteśmy przekonani, że będzie bardzo dobrym partnerem w przyszłości. Planujemy wspólnie kontynuować niesamowitą podróż, którą rozpoczęliśmy w duchu „Element Way”, z naszą wyjątkową kulturą korporacyjną, mającą ludzi w centrum uwagi. Przed nami ogrom ekscytujących możliwości, otwierających się dzięki połączeniu wiedzy Castik z naszymi własnymi kompetencjami, doświadczeniem i ambicją – mówi dyrektor generalny Element Logic, Dag-Adler Blakseth.

Element Logic z siedzibą w Kløfta w Norwegii specjalizuje się w zautomatyzowanych rozwiązaniach magazynowych skupionych wokół systemu AutoStore. Firma została założona w 1985 roku i obecnie zatrudnia 170 pracowników w całej Europie, którzy projektują, wdrażają i wspierają szeroką gamę zautomatyzowanych i statycznych rozwiązań magazynowych, uzupełnionych własnym oprogramowaniem i technologią, dla klientów z wielu branż w Europie. Element Logic dostarczył pierwsze dziesięć rozwiązań AutoStore na świecie, a w 2020 r. wdrożył ich więcej niż jakakolwiek inna firma na świecie.

Element Logic w ostatnich latach osiągnął ogromny wzrost, a jego obroty w 2020 r. wyniosły ponad 100 milionów euro. Dzięki pełnym prawom do dystrybucji AutoStore w Europie, firma rozwinęła się i ugruntowała swoją pozycję na kilku rynkach – oprócz nowych, takich jak Francja, Polska, Benelux i Czechy, otworzyła niedawno biura w Hiszpanii i Finlandii.

Jako właściciel większościowy, Castik zamierza wspierać Element Logic w ekspansji w Europie oraz badać dalsze możliwości rozszerzenia usług firmy, częściowo poprzez selektywne fuzje i przejęcia.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania partnerstwa z Dag-Adler i resztą zespołu Element Logic, a tym samym przyczynienia się do dalszego rozwoju firmy. Element Logic osiągnął w ostatnich latach fantastyczny wzrost na rynku automatyki magazynowej, który wciąż jest w powijakach – mówi Michael Phillips, partner w Castik Capital.
Transakcja ma nastąpić w lipcu 2021 r.

O Castik Capital:

Castik Capital S.à r.l („Castik”) zarządza inwestycjami w zakresie kapitału prywatnego. To manager inwestycji multi-strategy, który zdobywa znaczące pozycje właścicielskie w europejskich firmach prywatnych i publicznych, w których długoterminową wartość można generować poprzez aktywne partnerstwa z założycielami i zespołami zarządzającymi. Założona w 2014 roku firma Castik ma siedzibę w Luksemburgu i koncentruje się na identyfikowaniu i rozwijaniu możliwości inwestycyjnych w całej Europie. Doradcą Castik jest Castik Capital Partners GmbH z siedzibą w Monachium. Inwestycji dokonuje fundusz EPIC II z siedzibą w Luksemburgu.
Więcej informacji na stronie https://www.castik.com/

O Element Logic:

Od ponad 30 lat Element Logic optymalizuje wydajność magazynów. Tworzymy inteligentne rozwiązania, które pomagają sprostać magazynom oraz rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na szybkie dostawy. Nasze zautomatyzowane rozwiązania, oprogramowanie i doradztwo pomagają firmom usprawnić ich łańcuchy dostaw i zwiększyć ich rentowność. Optymalizujemy magazyny wszystkich rozmiarów w wielu branżach, w tym: podzespoły elektroniczne, dystrybucję części, elektronikę użytkową, 3PL, farmaceutyki, odzież, sprzęt sportowy i inne. Jako autoryzowany Partner AutoStore, mamy bogate doświadczenie w projektowaniu, dostarczaniu i instalowaniu niestandardowych rozwiązań, które usprawniają przepływ pracy klientów. Element Logic zatrudnia ponad 160 pracowników w Europie i osiągnął obrót w wysokości 100 milionów euro w 2020 roku. Nasza główna siedziba znajduje się w Norwegii, a oddziały w całej Europie.
Więcej informacji na stronie https://www.elementlogic.pl/

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up