Niels Hemmingsen z Boozt i Håvard Hallås z Element Logic z AutoStore Black Line

Boozt i Element Logic – pionierzy nowej serii Black Line

Magazyn firmy Boozt – największy na świecie wykorzystujący technologię AutoStore – jako pierwszy wdrożył nowe roboty z serii Black Line od Element Logic.

W najnowocześniejszym magazynie Boozt w szwedzkiej miejscowości Ängelholm nowe roboty AutoStore z serii Black Line są, jako pierwsze ze swojej klasy na świecie, gotowe do pracy.

– Black Line ma wiele zalet, w tym szybkość, niezawodność i inteligentne rozwiązania zarządzania akumulatorami. Ostatecznie wszystko sprowadza się do kosztów pojedynczej transakcji. Jesteśmy podekscytowani, że we współpracy z Element Logic i AutoStore przeniesiemy nasze zaangażowanie w automatyzację i rozwój na kolejny poziom – mówi Niels Hemmingsen, dyrektor ds. operacyjnych w Boozt.

Boozt to wiodąca i szybko rozwijająca się firma technologiczna zajmująca się sprzedażą mody online. W 2018 roku sprzedaż netto grupy wyniosła 2,8 mld SEK. Mimo że magazyn firmy jest największym obiektem AutoStore na świecie, wciąż jest on rozbudowywany. Po osiągnięciu pełnego potencjału magazyn będzie obejmował 500 000 pojemników i 500 robotów.

Podnoszenie poprzeczki w zakresie automatyzacji
– Boozt nieustannie motywuje nas do wytyczania nowych granic dla tego, co możliwe. Ograniczenia, przed którymi staliśmy jeszcze dwa lata temu, dziś już nie obowiązują. Element Logic, podobnie jak technologia, stale się rozwija – mówi Håvard Hallås, dyrektor ds. sprzedaży w Element Logic.

PIONIERZY: Robot B1 z serii Black Line działa obecnie we współpracy z robotami Red Line w dostosowanym do potrzeb magazynie Boozt z systemem AutoStore.
PIONIERZY: Robot B1 z serii Black Line działa obecnie we współpracy z robotami Red Line w dostosowanym do potrzeb magazynie Boozt z systemem AutoStore.

W miarę rozwoju handlu elektronicznego wzrasta zapotrzebowanie na szybkie dostawy. Klienci coraz częściej oczekują, że zakupy „natychmiast” trafią w ich ręce. Element Logic koncentruje się na dostarczaniu klientom zyskownych rozwiązań w zakresie magazynowania. Firma Boozt może pochwalić się współczynnikiem ciągłości wynoszącym 99,7% oraz niezmiennie szybką kompletacją – także podczas rozbudowy. Do tego 9 na 10 dostaw Boozt trafia do klientów w ciągu jednego dnia od złożenia zamówienia. Technologia AutoStore przyczyniła się zarówno do skrócenia czasu realizacji, jak i zwiększenia wydajności.

– Seria Black Line to szansa na jeszcze większą wydajność. Roboty Black Line są lepiej przystosowane do ciągłej pracy z nową technologią, zwłaszcza w zakresie nowych rozwiązań w zakresie akumulatorów. O prawdziwej potędze tego rozwiązania przekonamy się podczas intensywnych szczytów sezonu, jak Black Friday czy Święta – dodaje Hallås.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz sprawdzić, co Element Logic może zrobić dla Ciebie?

Skontaktuj się z nami!