Budynek Centrum Dystrybucyjne Austria (CDA) XXL od strony zewnętrznej

Austriacki oddział XXL Sports & Outdoor wciąż kroczy ścieżką sukcesu wraz z Element Logic

XXL, jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sprzedawców detalicznych artykułów sportowych na świecie, oprócz sklepów internetowych posiada 90 sklepów stacjonarnych w Norwegii, Szwecji, Finlandii oraz Austrii. Spółka, założona w 2000 roku i mieszcząca się w Oslo, posiada już dwa centra logistyczne w Skandynawii, w których wykorzystywane są rozwiązania z zakresu robotyki od Element Logic, łącznie z systemem AutoStore, oprogramowaniem oraz technologią przenośnikową. Począwszy od stycznia 2021 roku, XXL powiększyła swoją sieć logistyczną o dwa nowoczesne „Centrum Dystrybucyjne Austria” (CDA) zlokalizowane na południowy wschód od Wiednia.

Porty AutoStore w XXL Sports & Outdoor w Austrii
Oddziały XXL Sports & Outdoor w Norwegii i Szwecji przekonały się już do systemu AutoStore oraz oprogramowania eManager od Element Logic. Nowy magazyn główny mieszczący się koło Wiednia również został wyposażony w sprawdzoną technologię.

Do tej pory rynek środkowoeuropejski oraz austriacki były obsługiwane z magazynu głównego mieszczącego się w Szwecji. Po raz pierwszy w historii spółki, XXL otworzyła centrum dystrybucji poza Skandynawią na obszarze 7 000 metrów kwadratowych. Ten przełomowy krok pozwolił spółce nie tylko skrócić czas dostawy, ale także uprościć procedury i stworzyć na miejscu nowe miejsca pracy.

Zaledwie w ciągu 18 tygodni od przyjęcia zamówienia, firma Element Logic specjalizująca się w systemie AutoStore była w stanie przekazać XXL kolejny magazyn AutoStore wyposażony w sprawdzoną technologię. Na realizację projektu korzystnie wpłynął fakt, że eManager, oprogramowanie do zarządzania magazynem od Element Logic zapewniające optymalne działanie systemu AutoStore, było już wcześniej z powodzeniem wykorzystywane w kilku magazynach XXL. Dzięki temu w łatwy sposób można było przenieść funkcjonalne rozwiązania na grunt nowego magazynu. Na pierwszym etapie rozbudowy, w skład systemu AutoStore wdrożonego w austriackim oddziale XXL wchodzi 20 000 pojemników, 13 robotów oraz 5 portów karuzelowych.

– Wykorzystując system AutoStore w charakterze głównego rozwiązania logistycznego, XXL jest w stanie zapewnić elastyczną obsługę swoich sklepów stacjonarnych na zasadzie B2B, a także sprostać gwałtownie rosnącym wymaganiom handlu elektronicznego na zasadzie B2C – mówi Michael Kawalier, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży w Element Logic.

Roboty AutoStore można obserwować na platformie usługowej
Na pierwszym etapie rozbudowy, system AutoStore wdrożony w austriackim oddziale XXL składa się z 20 000 pojemników, 13 robotów oraz 5 portów karuzelowych.

Centrum Dystrybucyjne Austria (CDA) zaopatruje już wszystkie sklepy XXL w Austrii oraz klientów sklepu internetowego xxlsports.at.

– Nasz nowy nowoczesny magazyn zapewnia szybszy i wydajniejszy przepływ towarów do klientów naszego sklepu internetowego, a także do naszych sklepów stacjonarnych. Współpraca z Element Logic jest dla nas jednym z najważniejszych czynników decydujących o wysoce wydajnym i opłacalnym łańcuchu dostaw – podsumowuje Magnus Kreuger, Dyrektor Zarządzający w XXL Sports & Outdoor.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości optymalizacji Twojego magazynu?

Skontaktuj się z nami